r.

Rioter o komunikatorze głosowym w League

Rioter Lyte odniósł się do możliwości wprowadzenia komunikatora do League i przedstawił ciekawe wyniki badań na ten temat. Oto jego słowa:
“Niedawno zrobiliśmy trochę badań na temat wpływu komunikatorów głosowych na grę w League of Legends. Wiemy, że rozmowa z przyjaciółmi jest świetna, ale z nieznajomymi wrażenia są zazwyczaj negatywne. Mamy kilka ciekawych wyników:
1. Jeśli drużyna ma mieszaną komunikację (niektórzy głosową, niektórzy w czacie) to tekst w czacie gry staje się aż o 126% bardziej toksyczny, a rozmawiający na komunikatorach gracze otrzymują o około 50% więcej reportów, nawet jeśli inni gracze niekoniecznie wiedzą, że tamci rozmawiają.
2. W badaniu przeprowadzonym przez uniwersytet mężczyzna i kobieta w komunikatorze głosowym używali dokładnie tych samych zdań. Odkryto, że kobieta była nękana o 300% więcej.
Na pewno nie jesteśmy przeciwni komunikatorom. Jednakże musimy najpierw rozwiązać powyższe problemy i spróbować zaprojektować program tak, by doświadczenia były pozytywne. Jeśli nam się nie uda to nie ma sensu, by gracze używali naszego komunikatora zamiast innych dostępnych programów.”
A według Was chat głosowy byłby dobrym pomysłem?