League of Legends r.

Riot zmienia zdanie – pacyfistyczne Ascension jednak bez bana

Riot uchodzi za bezlitosną firmę, która konsekwentnie wymierza kary za nieodpowiednie zachowanie czy wszelkiego rodzaju oszustwa w League. Niestety, ostatnio uznali również, że nowa (rakowa) strategia na wygrywanie Ascension bez zabijania zasługuje na dwutygodniowe odebranie dostępu do konta. Po odzewie graczy oraz ponownym zastanowieniu - Rioterzy uznali, że chyba będą musieli zmienić swoją decyzję.

O pacyfistycznym podejściu do Ascension pisaliśmy już wcześniej: link. W skrócie, sprawa wygląda tak, że 5 graczy z umówionej grupy wybiera samych tanków i kupuje Bami’s Cinder. Następnie, zabijają Xeratha i oddają relikt przeciwnikom. Ale… Przy pomocy pasywki ze wspomnianego itemku nie pozwalają wrogom na branie ołtarzy oraz nie zabijają nikogo, więc całe złoto, które zdobywają przeciwnicy nie może zostać wydane na itemy. Zabijając trolli, pozwalają im tylko na zakup kolejnych tankowatych przedmiotów, więc po pewnym czasie, drużyna trolli staje się praktycznie niezniszczalna.

ascension pacifist

To sadystyczne podejście do Wyniesienia sprawia, że gry przeciągają się do około godziny (no chyba, że przeciwnicy dostaną raka i poddadzą się wcześniej), a samo doświadczenie można opisać jako “stresujące”. Gracze zgodnie jednak stanęli w obronie “trolli” i stwierdzili, że czternastodniowe bany dla całej piątki nie były potrzebne. Rioterzy ugięli się więc pod naporem hejtu na ich nadmiernie restrykcyjną politykę i zdecydowali się zabrać głos na Reddicie:

Cofamy bany ponieważ ci gracze tak naprawdę nie feedowali. Wierzymy, że pacyfistyczna strategia zgadza się z ideą “graj by wygrać”, o której wspominaliśmy na początku roku, podobnie jak inne, niekonwencjonalne metody. Idealnymi przykładami są Support/Smite Singed i wędrujący Support Nunu.

Jednakże, mimo iż przyzwalamy na bycie pacyfistą podczas gry w Wyniesienie, to pamiętajcie, że takie podejście jest niezwykle toksyczne. Nie należy przeciągać gier do granic tolerancji graczy i zmuszać ich tym samym do poddania się. Dlatego też, planujemy drobne zmiany w samym trybie, by wyeliminować, lub zredukować szansę na powodzenie tego typu strategii.

Ascension bez pacyfistów?

Wychodzi więc na to, że odpoczniemy trochę od Wyniesienia ze względu na nadchodzące prace nad trybem. Ile potrwają… Nie wiadomo, ale przecież kto zajmowałby się jakimiś Shurimiańskimi rytuałami, kiedy URF jest na horyzoncie! Tak czy inaczej, mam przeczucie, że nie dane nam już będzie spróbować zagrać najbardziej pokojowego meczu w historii Ascension. Ciekawe tylko, co by było gdyby obie drużyny obrały podobną strategię…