League of Legends r.

Riot o supportach na midzie, Urfwicku i Szarym Warwicku

Czy Riot ma coś przeciwko graniu danymi postaciami na nietypowych dla nich liniach? I czy Urfwick oraz Szary Warwick ponownie będą dostępni? Czas na kolejne Spytaj Riot!

Czy nie przeszkadzają wam bohaterowie wybierani do gry w nietypowych dla siebie rolach? Na przykład, czy bohater wsparcia może grać na środku?

Uważamy, że to świetna sprawa, gdy na danej pozycji może grać szeroki wybór różnych klas, o ile dzięki temu rozgrywka zapewnia interakcję i jest interesująca, zarówno dla osoby grającej danym bohaterem, jak i pozostałych graczy. Na przykład magowie pojawiający się od kilku lat na pozycji wsparcia generalnie wydają się bardzo korzystną odmianą; poszerzają doznania w grze, zapewniając graczom o różnych gustach satysfakcjonującą grę w tej roli oraz zachęcają do tworzenia nowych kompozycji drużyn i strategii.

Widywaliśmy już podobnie nietypowe, efektywne i stosunkowo uzasadnione wybory, które świetnie sprawdzały się w grze (np. Riven czasami grającą na środku jako kontrujący zabójca, wspierającą MF w synergii z Ashe jako partnerką w alei, czasem nietypowego maga, jak Karthus, grającego na górze itd.). Obecnie widujemy także Ziggsa występującego w roli bohatera dobijającego stwory na dolnej alei. Jak dotąd wydaje się, że jest to sensowny wybór, który ma jasno określone silne i słabe strony oraz wprowadza na aleję coś nowego. W chwili, gdy to piszę, Ziggs jest chyba trochę za silny, zarówno na dolnej, jak i na środkowej alei, dlatego możliwe, że go nieco osłabimy. Chcielibyśmy jednak, aby w miarę możliwości pozostał dobrym wyborem do gry na obu alejach: dolnej i środkowej.

Gdy bohaterowie normalnie grający jako wsparcie ruszają na środkową lub inne aleje, staramy się sprawdzić, czy to jest dobre dla gry. Uważamy, że świetnie jest widzieć na alejach na przykład zaklinaczy, takich jak Karma, pod warunkiem, że zapewnia to ciekawą rozgrywkę i kompozycję drużyn, a walka w alejach pozostaje wystarczająco sprawiedliwa i zachęca innych graczy do interakcji. Jednak z drugiej strony bywały przypadki, w których zaklinacze zajmowali pozycje inne niż wsparcie w sposób, który powodował negatywne doznania. Najlepszym tego przykładem jest rozwinięta Janna na środkowej alei, gdzie jej gra często ogranicza się do siedzenia pod wieżą i rzucania umiejętności Q, by jednym strzałem wyczyścić falę stworów. Potem w zasadzie nie podejmuje żadnych znaczących interakcji ze swoim przeciwnikiem w alei podczas fazy walki w alejach. Naszym zdaniem coś takiego nie jest dobre dla gry, niezależnie od klasy, która to robi, dlatego odebraliśmy Jannie możliwość takiego zachowania, co z kolei spowodowało, że ludzie przestali nią grać na środku.

– Meddler, główny projektant rozgrywki

Gdybyście mieli możliwość wybrania jednego bohatera na swojego osobistego ochroniarza (nie tylko takiego, który zapewnia ochronę, ale także skopie tyłek każdej osobie, która was wnerwi), kogo byście wybrali?

Długo i mocno myślałam nad tym pytaniem, ale ostatecznie zdecydowałam się na swój pierwszy wybór intuicyjny: Braum. Powody są oczywiste: nadmiarowa tarcza, napakowany wygląd, nienaganny wąs… Ten człowiek potrafi zatrzymywać pociski, bomby i fale tsunami. Stojąc za Braumem, zawsze czułabym się bezpieczna. (Co więcej, słyszałam, że jego wąsy są magiczne).

Ale jest jeszcze jedna kwestia: niezależnie od tego, którego ochroniarza wybierzecie, bądźcie przygotowani na to, że spędzicie z nim mnóstwo czasu. (Niezbyt przyjemna wydaje mi się myśl o podążającym wciąż za mną śmiechu Zileana). Ale Braum? Ten facet to chodzące ucieleśnienie zachęty i inspiracji.

yobrażam sobie, jak ratuje mnie przed niemilcami, a potem jeszcze pyta, czy miałabym ochotę na filiżankę gorącego kakao. Zapewne ma zbyt miękkie serce, by skopać tyłki irytujących ludzi, ale jestem pewna, że usuwałby ich uprzejmie (choć stanowczo) z mojego otoczenia.

A, i jeszcze poro. Całe mnóstwo poro.

– bananaband1t, AUTORKA, zespół redakcyjny

Zbliża się aktualizacja Warwicka. Czy udostępnicie znowu Szarego Warwicka albo skórkę Urfwicka?

Te skórki nie zostaną udostępnione jednocześnie z publikacją Warwicka, ale to nie znaczy, że nie udostępnimy ich nigdy. Szary Warwick był pierwotnie nagrodą w programie polecania znajomych. Chociaż aktualnie ten system nie działa, skórka może powrócić w jakiejś przyszłej kampanii społecznościowej. Kwestia skórki Urfwicka jest nieco bardziej skomplikowana. Jeśli w przyszłości pojawi się naprawdę fajne wydarzenie, podczas którego powrót Urfwicka miałby sens, ta skórka może się jeszcze ponownie pojawić. Jeśli ją przywrócimy, zapewne przygotujemy coś specjalnego dla graczy, którzy zdobyli ją wcześniej, podobnie jak to było w przypadku Mistrzowskiej Riven.

– Reav3, główny producent, aktualizacje bohaterów