League of Legends r.

Propozycja eventu, o który prosiliśmy, ale w sposób, w jaki go nie chcieliśmy. Rengar vs Kha’Zix ze skórkami Definitely Not

Rengar vs Kha'Zix to prawdopodobnie jeden z najbardziej "Rito pls" eventów, które mają szansę powstać. Pierwsze koncepty takiego wydarzenia VS pojawiły się już po premierze obydwu bohaterów. A gdyby tak Riot posłuchał tego konceptu wydarzenia?

Event, o który prosiliśmy…

Gdy tylko pojawiły się pierwsze przecieki związane z nadchodzącym wydarzeniem Versus, na dobre rozbudziło to wyobraźnię graczy. Kha’Zix i Rengar są sztandarowym przykładem rywalizacji w League of Legends. Według lore uważają siebie nawzajem za jedynych godnych siebie przeciwników. Rywalizację zaognił moment, gdy Kha’Zix zdołał oślepić Rengara na jedno oko.

Dotykam policzka. Uświadamiam sobie, co zabrała mi bestia.

Strzepując ostatnią kroplę paskudnego śluzu ze skrzydeł, niepasująca istota podnosi się i staje nade mną. Obnaża kły i albo rzuca mi dalsze wyzwanie, albo szczerzy się okrutnie, i wznosi moje lewe oko do góry, żebym mógł je zobaczyć. Powoli przesuwa pokrytą krwią gałkę nad kłami i wrzuca ją prosto do gardzieli.

Żołądek podchodzi mi do gardła. Zaciskam pięści i przecieram pozostałe oko.

Zwierzyna – lore Rengara [link]

Bohaterowie mają między sobą specjalną misję, The Hunt is On!, gdy są w przeciwnych drużynach. Po zabiciu Rengara Kha’Zix może zyskać czwartą formę, a w drugą stronę – Rengar zyska kolejny stack na pasywie.

Gracze obawiają się jednak tego, że event przyciągnąłby zbyt mało ludzi. Wątpliwości narosły w wydarzeniu VS 2018, w którym mierzyli się ze sobą God-King Garen i God-King Darius. Reprezentujący zło Darius wygrał znaczącą przewagą. W kolejnej iteracji eventu, VS 2019, w którym mierzyły się ze sobą Psy i Koty, Riot od niechcenia po czasie ogłosił, że tak naprawdę każdy jest zwycięzcą. To sprawiło, że gracze nabrali sceptycznego podejścia względem kolejnych edycji wydarzeń Versus.

… ale w sposób, w jaki go nie chcieliśmy

Autorem konceptów jest u/Stewbodies. W krótkim czasie zyskują coraz większą popularność na Reddicie.

Skórki

Definitely Not Rengar – pomysły

Alternatywne nazwy: Dumb Bug Rengar, Ren’Gar, Cosplay Rengar, Deception Rengar, Disguise Rengar.

 • Nosiłby maskę Kha’Zixa tak, by zakrywała tylko jego twarz – ale nie grzywę.
 • Miałby fioletowe rękawy i ostrza.
 • Do plecaka z tyłu miałby przyczepione owadzie skrzydła zrobione z kartonu.
 • Voiceline’y nawiązywałyby do owadów, wlatywania w lampy.
 • Do postaci z Pustki mówiłby teksty w stylu “Pustka świetnie sobie radzi o tej porze roku, czyż nie?”.
 • Podczas ulta miałby animację w stylu wyskakiwania z Pustki.
 • Jego ryk byłby mieszanką z głosem Kha’Zixa, gdy wypowiada znane “Yah!”.

Definitely Not Kha’Zix – pomysły

Alternatywne nazwy: Shitty Kitty Kha’Zix, Kha’splay Kha’Zix, Comfy Kha’Zix, Skinchanger Kha’Zix.

 • Nosiłby kombinezon (onesie) z dredami, ale bez kaptura. Przez to, że jest chudy, byłoby to oczywiste, że jest to Kha’Zix.
 • W voiceline’ach rzucałby tekstami rodzaju “jestem Rengarem! Do skakania potrzebuję krzaków!” albo “chciałbym móc skakać przez ściany, tak samo, jak ten fajny Kha’Zix! Gość jest najlepszy!” lub “chciałbym, żeby Rengar nauczył mnie polowania, kiepsko sobie z tym radzę”.
 • Wyraża preferencje względem lasagne, gdy konsumuje potiony lub honeyfruit. Nie lubi poniedziałków.
 • Rozwój form zmienia kolor jego kombinezonu na fioletowy,  by przypominał skórkę Pretty Kitty Rengar.

Wydarzenie Rengar vs Kha’Zix

Pojawiło się wiele świetnych konceptów eventu Rengar vs Kha’Zix, jak na przykład ten z Reaper Rengarem i [Harrowing] Kha’Zixem. Maini obydwu bohaterów z Reddita są jednak bardzo przychylni nieco luźniejszemu podejściu do tematu i stworzeniu mniej toksycznej edycji eventu “który asasyn lepszy”, polegającej na przyjacielskiej rywalizacji z nutką starych amerykańskich kreskówek i filmów, gdzie młodzi bohaterowie spierali się o to, który z nich jest bardziej cool.

Riot milczy w temacie wydarzenia Rengar vs Kha’Zix. Ale kto wie, może w tym roku…? Albo w następnym…?