r.

Nowy Kreator Drużyn, nagrody rankingowe i system karania – RiotLyte odpowiada!

Zbliża się koniec sezonu, a co za tym idzie - nagrody rankingowe i zmiany w rozgrywce. Siedzimy jak na szpilkach, czekając na kolejne informacje. Naszą ciekawość nieco zaspokoił na swoim Asku RiotLyte!

3cghmb92caaz38qi3c3s

Draftowy Kreator Drużyn

Kilka pytań na temat draftowego Kreatora Drużyn.

 1. Czy wykroczeniem będzie to, jeśli w kolejce będziesz czekać w jednej roli, a potem wybierzesz inną?
 2. Czy będziemy wybierać pozycję, czy także rolę?
 3. Czy ligi będą takie same, jak w normalnych rankedach? Czy może powstanie jakieś zastępstwo?
 1. Tak, będzie to możliwe do zgłoszenia i karane, jeśli najpierw zadeklarujesz się w jednej pozycji, a potem ją zmienisz.
 2. Gracze będą musieli wybrać 2 pozycje (np. top/mid), żeby wejść do draftowego Kreatora Drużyn, będzie też dostępna opcja “Fill” [w wolnym tłumaczeniu: “Dopasuj”].
 3. Planujemy zastąpić doświadczenia w grach rankingowe nowymi, jeśli wszystko pójdzie dobrze podczas testów. Tak, nadal będzie wykorzystywany system Lig.

 

Kiedy wydacie rankingowy Kreator Drużyn, będzie on dostępny we wszystkich regionach?

Tak.

 

rankedrewards

 

Nagrody za gry rankingowe

Świetna robota z nagrodami za gry rankingowe, Lyte, to bardzo sprawiedliwe i odpowiednie. Szybkie pytanie – mój ban skończył się 21 lipca, czy między tym a końcem sezonu będzie wystarczająco czasu, aby uznać mnie za “zresocjalizowanego gracza”? (Oczywiście bez kolejnych banów!) Dzięki.

Wszystko powinno być w porządku, ponieważ większość sezonów kończy się w listopadzie, a to więcej niż 3 miesiące od końca Twojego bana.

 

Co konkretnie Riot zdecydował na temat Nagród Rankingowych?

Pracujemy nad stroną, która będzie zawierać wszystkie warunki ich otrzymania za rok 2015 i pełne FAQ, ale chciałbym przekazać wcześniej kilka informacji.

 1. W patchu 5.18, czat i ograniczenia rankingowe są kontrolowane przez uczenie maszynowe, które jest zdolne do nałożenia kary w ciągu 15 minut od końca meczu. Wprowadziliśmy również nowy system wzrostu kar, więc gracze będą teraz otrzymywać ograniczenia czatu na kolejno 10 i 25 gier, a potem bana na 14 dni lub na stałe za powtarzające się wykroczenia.
 2. W patchu 5.18 włączyliśmy również nowy system wykrywania celowego feedowania. Może on banować feederów również w ciągu 15 minut od końca meczu, jednak bardzo uważamy, aby nie ukarać kogoś za to, że ma po prostu gorszą grę.

pobrane

Ponieważ dodaliśmy system Natychmiastowego Reagowania, Poprawione Ograniczenia Czatu i Gier Rankingowych i Wykrywanie Umyślnych Feederów podczas sezonu 2015, zdecydowaliśmy o pewnych zmianach warunków otrzymania Nagród Rankingowych. Skupimy się na tym, aby zresocjalizować gracza, jeśli to tylko możliwe, a nasz drugi cel to uczynienie oczywistym tego, czy gracze otrzymają nagrody na koniec sezonu, czy nie. Chcemy też wzmocnić stwierdzenie, że sportowe postępowanie to fundamentalny aspekt zdrowej rywalizacji. Ogłaszając te zmiany (zwłaszcza po resecie ograniczeń), znaczna większość ukaranych graczy będzie miała wystarczająco czasu, aby się poprawić przed końcem sezonu.

Oto warunki otrzymania nagród rankingowych:

 1. Gracze z AKTYWNYMI ograniczeniami czatu i gier rankingowych podczas zakończenia sezonu nie otrzymają nagród.
 2. Gracze, którzy otrzymali bany za oszukiwanie (hackowanie, zmiana skryptów, ELO boosting etc.) nie otrzymają nagród rankingowych.
 3. Gracze, którzy otrzymali bany za zachowanie (toksyczność werbalna lub w sposobie gry) nie otrzymają nagród rankingowych, CHYBA ŻE nie otrzymają kolejnych kar przez co najmniej 3 miesiące przed zakończeniem sezonu.
 4. Gracze, którzy znaleźli się w kolejce z niskim priorytetem (od LeaverBustera), nie zostaną ukarani za to brakiem nagród, ponieważ nie chcemy karać graczy za losowe problemy z prądem, sprzętem czy Internetem.
 5. Prawo do nagród rankingowych jest resetowane każdego sezonu. Jeśli gracz jest wykluczony z nagród w 2015, może je jednak otrzymać w przyszłości, jeśli będzie neutralny lub pozytywny.
 6. Gracze, którzy specjalnie są toksyczni, ponieważ przez resztę sezonu już nie zakwalifikują się do nagród, będą otrzymywali stałe bany.

Mam nadzieję, że to odpowie na wszystkie pytania dotyczące nagród rankingowych w 2015 roku. W następnym sezonie będziemy o tym informować wcześniej; ponadto, system zachowania graczy poinformuje Was w kliencie, jeśli zaczniecie się zbliżać do braku kwalifikacji do nagród.

 

justicereview

 

System karania

Czy okres 3 miesięcy zaczyna się liczyć od momentu, który spowodował bana, czy od jego końca?

3 miesiące liczą się od momentu, w którym ban się kończy.

 

Jestem pozytywnym graczem i chcę się podzielić moim pozytywnym podejściem ^o^ Co mogę zrobić? :3

Graj dalej i bądź pozytywnym wsparciem Twojej drużyny! Możesz również uczestniczyć w naszym forum czy Reddicie i zwiększyć swój wkład tutaj 🙂 Czasami pytamy graczy, czy nie chcieliby zostać wolontariuszami i czy nie udostępniliby nam logów z czatu dla sprawdzenia “pozytywności”. Jeśli zostaniesz wybrany – również otrzymujesz małą nagrodę.

 

Biorąc pod uwagę całą pracę, która jest wkładana w system nauki karania, czy jest możliwe, że Trybunał nie powróci?

Trybunał na pewno powróci. W nowym systemie gracze będą mogli zagłosować w pozytywnych, neutralnych i negatywnych przypadkach, pomagając maszynie nauczyć się takich tematów, jak sarkazm i bierna agresja. Jeśli gracze zidentyfikują pozytywnego gracza w nowym Trybunale, zarówno oni, jak i ten gracz otrzymają mały bonus.

System nauki doskonale uzupełnia Trybunał i w przyszłości na pewno więcej powiemy o tym, jak ze sobą współpracują.

 

54174967

Inne

Drużyny rankingowe to najlepsze doświadczenie, jakie miałem w League of Legends. Jeśli masz wysoki poziom komunikacji, nawet przy słabej mechanice to super zabawa. Brak klanów/forów rekrutacyjnych nie jest dobry. Wszystko, czym dysponujemy, to umarły subreddit – teamreddit 🙁 Bardzo chciałbym poznać Twoje plany.

Uwielbiamy premade’owanych graczy i to faktycznie JEST najlepsze doświadczenie w obecnej Lidze. Chcielibyśmy zachęcić najwięcej graczy, jak to tylko możliwe, do grania w premade’owanych piątkach i będziemy rozmawiać o pomysłach na wsparcie tego w 2016 roku.

 

 

Źródło: ask.fm RiotLyte’a