r.

Jak Riot tłumaczy niski przydział w nowym sezonie?

Wielu graczy w nowym sezonie skarży się na przydział do niskich dywizji. Grając gry przydziałowe, osiąga się dobre wyniki, a mimo tego, ostateczny wyrok wielu nie zadowala. Pracownik Riotu wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje.

Socrates, jeden z Rioterów, na swoim Twitterze zwrócił uwagę na sporą liczbę postów osób zniechęconych dywizją, do której zostały przydzielone. W odpowiedzi wyjaśnił, że wielu graczy może się spodziewać otrzymania około 1 kręgu niżej w porównaniu do osiągnięć z przedsezonu.

Jak działa system odpowiadający za przydział?

Przede wszystkim, pamiętajcie o resecie, który towarzyszy początkowi każdego sezonu. W komentarzach Socrates tłumaczył dalej, że właśnie na tym polega reset. Możliwe jest otrzymanie lepszej dywizji, co zależy od waszego MMR. Jeśli lepiej spiszecie się w sezonie i przedsezonie, Wasz wskaźnik MMR będzie wyższy i wraz z nim wzrośnie szansa na lepszy przydział. Możecie sprawdzić ten wskaźnik na stronie op.gg, pamiętajcie jednak, by traktować otrzymany wynik z przymrużeniem oka! Jest on zbliżony do prawdziwego, ale nie zawsze się zgadza – zwłaszcza, jeśli gracie ze znajomymi, którzy mogą go zaniżać albo zawyżać.

przydział do Brązu

Pamiętajcie też, że maksymalna dywizja, od której można zacząć sezon, to Platyna 1. Tak więc, gracze kończący sezon od Challengera do Diamentu prawdopodobnie trafią właśnie do Platyny. Skutek jest taki, że wymagania do każdego z kręgów są mocno zawyżone, bo jest ich mniej. Wylądowanie w Brązie albo Srebrze to jeszcze nie koniec świata! Nie zapominajcie, że posiadanie MMR ponad swoją dywizję (co w większości przypadków jest prawdą!) skutkuje większą ilością Punktów Ligowych za wygraną oraz mniejszymi stratami za przegraną. Nie warto się załamywać, bo w takiej sytuacji można naprawdę szybko wrócić do punktu wyjścia!

Ponadto, nowy system rankingowy jest wiele bardziej przyjazny i wynagradza dobrych graczy. Jeśli radzicie sobie w serii, a mimo to ją przegrywacie, następny raz zaczniecie z jedną wygraną! Dotyczy to jednak tylko niższych kręgów – poniżej Złota 1. Możecie też wybrać role, które Wam odpowiadają i w ten sposób uniknąć kłótni z członkami drużyny.

Jaką dywizję dostaliście? Jak sobie poradziliście z grami przydziałowymi? Jakie macie postanowienia na nowy sezon? Podzielcie się z nami w komentarzach!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]