League of Legends r.

Przedsezon a wyważenie rozgrywki

Wielkimi krokami zbliża się przedsezon. Ten magiczny czas w roku, kiedy to Riot wywraca metę do góry nogami, a chaos w balansie trwa przez kilka kolejnych aktualizacji. Czy tak będzie również i tym razem?

Kolejny patch, a co za tym idzie – Meddler po raz kolejny dzieli się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi najbliższej przyszłości League. Dziś postanowił zabrać głos w temacie przedsezonowego balansu, który będzie głównym zmartwieniem Rioterów w ciągu kilku najbliższych miesięcy:

Przedsezon widać już na horyzoncie, więc dobrze byłoby pomówić o wyważeniu rozgrywki podczas jego trwania. W skrócie: spodziewamy się lekkiego bałaganu. Ten okres jest z natury dość chaotyczny, ponieważ za każdym razem dużo się zmienia. Tu jednak zmiany są największe ze względu na nowy system Run, który wpłynie zarówno na bohaterów, jak i na przedmioty.

Aktualnie staramy się poświęcić jak najwięcej czasu, by droga po przedsezonie była jak najmniej wyboista. Wewnętrzne testy są jednak niewystarczające do oceny pewnych rzeczy, więc dopiero po wejściu odpowiedniej aktualizacji będziemy mogli ocenić, co wymaga naszej uwagi. Oczywiście postaramy się reagować jak najszybciej, bez względu na to, czy to Runa wymknie się spod kontroli, czy może bohater nie otrzyma odpowiednich dla niego statystyk. Prawdopodobnie będzie się to odbywać poprzez mikroaktualizacje, tak byście nie musieli zbyt długo czekać na naszą reakcję.

Przedsezon jak zwykle…

…pełen chaosu i paniki. Miejmy jednak nadzieję, że Riot spełni swoje obietnice, a wszystkie wpadki, które pojawią się pod koniec roku, zostaną jak najszybciej naprawione. Nie chcemy przecież ponownie przeżywać horroru z junglerami, którzy gankowali aleje, mając 2 poziomy przewagi.


A Wy? Nie możecie już doczekać się nadchodzącego przedsezonu? Czy może przywykliście do aktualnej mety i nie macie nic do golemiady? Piszcie w komentarzach!