r.

Przedsezon 2020: zmiany Edge of Night i przedmiotów dla supportów

Meddler zdradził kolejne szczegóły na temat przedsezonu.

Kiedy przedsezon?

W połowie lipca Meddler opublikował plany dotyczące patchów do końca roku 2019. Zgodnie z nimi przedsezon rozpocznie się w aktualizacji 9.23.

Harmonogram patchowania informuje, że patch ten wejdzie na serwery live w środę, 20 listopada 2019 r. Wtedy też możemy się spodziewać początku przedsezonu. Pamiętajmy jednak, że czasami zdarzają się opóźnienia i przesunięcia w datach wydania aktualizacji.

Dotychczasowe informacje na temat przedsezonu

Zmiany Edge of Night

Edge of Night

 • Koszt: 3000 złota
 • Przepis: Pickaxe + Serrated Dirk  + Ruby Crystal + 625 złota
 • Statystyki:
  • +55 obrażeń ataku
  • +250 zdrowia
  • Unikalne - Całun Nocy: Po 1 sekundzie przygotowania zyskujesz tarczę magii, która zablokuje następną umiejętność wroga. Działa 7 sekund (40 sekund cooldownu). Podczas przygotowywania można się poruszać, ale otrzymanie obrażeń je przerwie.
  • Bierne: +18 Lethality

Meddler poinformował o możliwych zmianach przedmiotów w przedsezonie. Jeden z itemów, którego zmiany testuje Riot, to Edge of Night. Co obecnie rozważa Riot?

Przede wszystkim zmianę tarczy na tę, którą posiada Banshee’s Veil (“Przyznaje magiczną tarczę, która blokuje następną wrogą umiejętność. Tarcza się odświeża, jeśli przez 40 sekund nie otrzymasz obrażeń od wrogich bohaterów”). Oczywiście czas odnowienia tarczy mógłby się różnić. Tak jak w przypadku Banshee, tarcza nie musiałaby być już aktywowana przez gracza.

Jeden z graczy zaproponował też, aby zmienić wygląd tarczy Banshee na ten Edge of Night. Tarcza pierwszego przedmiotu wydaje się bardzo podobna – tylko niższej jakości.

Meddler odpowiedział:

Brzmi sensownie. Przekażę sugestię designerowi zajmującemu się EoN-em, zobaczymy, co myśli na ten temat.

Zmiany przedmiotów dla supportów

Riot kilkakrotnie zapowiadał już przedsezonowe prace nad przedmiotami dla supportów. Tym razem Meddler zdradził nieco więcej szczegółów:

Pojawi się kilka rzeczy dla supportów w przedsezonie, wliczając w to najprawdopodobniej zmiany przedmiotów z generacją złota, by odnieść się do kilku problemów, które one obecnie powodują. Szczegóły nie są jeszcze jednak na tyle pewne, żeby o nich dyskutować.