Potyczki Taktyczne r.

Zestaw trzeci Teamfight Tactics prawdopodobnie już w marcu

Kolejne wieści ze streama Mortdoga! Tym razem rioter dał wskazówkę na temat terminu wprowadzenia trzeciego zestawu TFT (i trzeciego sezonu).

Zobacz też:

Jeden z oglądających zapytał, czy ustalono już termin trzeciego sezonu Teamfight Tactics. Mortdog odpowiedział:

Jest już ustalony i oczywiście nie mogę podać go wprost. Co mogę zdradzić, to to, że sezon drugi będzie dostępny przez podobny okres, co sezon pierwszy, a więc wystarczy zrobić proste obliczenia.

A zatem policzmy!

Jak długo trwał sezon pierwszy?

Rankedy i pierwszy sezon TFT były dostępne od patcha 9.14 (aktualizacja weszła na serwery live 16 lipca, jednak gry rankingowe udostępniono 26 lipca). Mogliśmy w nie grać do końca patcha 9.21 – czyli do 5 listopada 2019 r. Sezon pierwszy trwał więc 15 tygodni (zestaw pierwszy dłużej – 19 tygodni, początkowo jednak gry rankingowe nie były dostępne).

Jak długo potrwa więc sezon drugi?

Sezon drugi wystartował wraz z patchem 9.23, czyli 20 listopada. Jeśli policzymy 15 tygodni od tej daty, możemy spodziewać się, że sezon drugi zakończy się 3 marca 2020 roku. Tego dnia kończy się też patch 10.4.

A więc kiedy zaczniemy sezon trzeci?

W patchu 10.5, który jest planowany na środę, 4 marca, prawdopodobnie trafiłby trzeci zestaw TFT. Między sezonem pierwszym a drugim zachowano patch przerwy – prawdopodobnie więc przed trzecim sezonem również pojawi się “przedsezon TFT”. Sezon trzeci powinien się więc rozpocząć w patchu 10.6, planowanym na środę, 18 marca 2020 r. Pamiętajmy jednak, że jest to termin oparty na obliczeniach i sugestii Mortdoga – nie jest to jeszcze oficjalnie podana data.