Potyczki Taktyczne r.

Teamfight Tactics Builder: generator synergii klas/pochodzeń w TFT

Powstała strona umożliwiająca generowanie kompozycji drużyny na podstawie wybranych przez nas klas i pochodzeń postaci. Nieźle, prawda?

Zobacz też:

Link do strony

TFTBuilder

Po co to i dlaczego?

Dzięki TFTBuilder będziecie w stanie wybrać interesujące Was pochodzenia i klasy postaci, na ich podstawie generując kompozycję bohaterów. Przyda się do misji… i eksperymentowania!

Narzędzie jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, dlatego po publikacji tego artykułu mogą pojawić się dodatkowe funkcjonalności, o których tu nie wspomnieliśmy.

Jak używać TFTBuildera?

  1. Wejdź na stronę TFTBuilder.
  2. Wybierz interesujące Cię pochodzenie/-a postaci (origins).
    • Wciskając drugi raz, zmieniamy maksymalną liczbę postaci pochodzenia w wynikach (np. Brawler 2/4). Zmienia to bonus za pochodzenie.
  3. Wybierz interesujące Cię klasę/-y postaci (classes).
    • Wciskając drugi raz, zmieniamy maksymalną liczbę postaci klasy w wynikach (np. Glacial 2/4/6). Zmienia to bonus za klasę.
  4. Wyznacz maksymalną ilość postaci w drużynie (po lewej).
  5. Wciśnij “Build” (pod maks. liczbą postaci).
  6. Wciskając “previous” i “next” w widoku “results”, możesz wybrać jedną z wygenerowanych drużyn. W sekcjach “pick your origins” i “pick your classes” zobaczysz, jakie pozostałe klasy/pochodzenia ma wybrany przez Ciebie team.

Screen narzędzia

tftbuilder.tk - screen podglądowy narzędzia

Czy najlepsza kompozycja zapewni mi zwycięstwo?

Potyczki Taktyczne to tryb, który cechuje się naprawdę dużą losowością – zwycięstwo (osiągnięcie miejsca 1, 2, 3 lub 4) zależy od tego, czy potrafimy dostosować się do tej losowości. Pula bohaterów jest skończona – nie jest możliwa sytuacja, w której pięć osób posiada jednocześnie Dariusa z trzema gwiazdkami. W związku z tym nie ma sensu budować Aatroxa, bo “będzie pasował do buildu”, pomimo że w tym czasie bylibyśmy w stanie złożyć kilka innych postaci.

Chcesz budować tanków, bo jest to silne? Nie ma sprawy, tylko nie narzekaj, gdy trafisz na 3x Void, którzy ignorują 50% pancerza. TFT to ciągłe dostosowywanie się do przeciwników, odnajdywanie okazji i złoszczenie się na pseudo RNG przedmiotów. W grze nie istnieje idealna kompozycja.

Skąd to wziąć?

Narzędzie jest dostępne online i bez instalowania dodatkowego oprogramowania.