League of Legends r.

Porównaj się z graczami innych dywizji. Statystyki z klienta gry dla championa lub roli

Grasz jak Iron, Bronze, a może Arogancki Śilwer? Porównaj się na tle swojego uśrednionego KDA, KPA i innych statystyk, z uśrednionymi wartościami innych dywizji.

Zacznijmy od błędów statystyk

Statystyki w kliencie nie wyświetlają się poprawnie.

Jeżeli gracie krócej niż jeden sezon, powinniście to zapamiętać. W statystykach gubią się niektóre mecze – dla niektórych to nawet 100-200 nieuwzględnionych gier. To bardzo dużo, gdy chcemy wyciągnąć jakąś średnią. Najbardziej optymalne jest sprawdzanie wszystkiego na op.gg czy u.gg.

Riot Games wie o błędach ze statystykami w kliencie. Obecnie pracują nad naprawieniem jednego z nich: najwyższa dywizja wbita w ciągu sezonu wyświetla się jako obecna dywizja.

Pomimo poprawek niewykluczone, że okazjonalnie będą się pojawiać błędy. Najpopularniejszy jest błąd z łącznością opisany jako: “There seems to some issue connecting to stats service. Please come back and try again later”. Co z tym zrobić? Najczęściej pomaga przeklikanie innych zakładek (klubów, powtórek, historii gier, TFT), a następnie powrót do zakładki statystyk. Ewentualnie: wyłączenie i włączenie klienta.

Jeżeli udało się odpalić statystyki bezproblemowo, gratuluję.

"There seems to some issue connecting to stats service" - błąd z ekranu klienta gry

Jak to sprawdzić?

  • Odpal klienta gry.
  • Przejdź do zakładki Profile ⇒ Stats.
  • Kliknij na to, czego statystyki chcesz sprawdzić. Może to być pozycja (bot, mid…) lub konkretna postać. Przyciskiem po prawej możesz rozwinąć listę postaci.

Porównaj się z innymi dywizjami

Wybierając postać lub pozycję możesz porównać się na tle innych dywizji. Wartość na żółto, po lewej, oznacza Twoje obecne, uśrednione statystyki. Pamiętaj, by adekwatnie zmienić kolejkę u góry (ranked solo/duo, flex, blind i draft pick) oraz liczbę gier do porównania (obecny sezon, ostatnie 10 lub 25 gier bądź sezon 2018).

Zakładka statystyk (stats) w kliencie gry League of Legends z 2019 roku

Porównaj się z innymi dywizjami (od Irona do Challengera) lub z określonym graczem (przycisk ze strzałkami po prawej).
Poza tym jestem ARAM-owym kontem i czekam na statystyki dla ARAM-ów.

Porównaj się z innymi graczami

Zakładka “compare stats”. Można się porównać z ekspertami, innymi graczami lub sezonami (od s8).

Uwaga! Obecnie można porównać się wyłącznie z graczami z tego samego regionu.

Porównać można się z ekspertami, czyli wybranymi przez system graczami o wysokich statystykach, oraz z konkretnymi graczami, których nicki możemy wpisać.

Nikt nie zabrania sprawdzić, jak sobie radzimy na tle e-sportowców. Wystarczy wpisać nick, którym gracz posługuje się na danym serwerze. Zła wiadomość dla EUNE: więcej e-sportowców znajdziemy na EUW.

Kilka przykładowych nicków e-sportowców z różnych pozycji (z linkami do ich op.gg). Nicki są wybrane zupełnie losowo ze strony trackingthepros.

Porównaj się z poprzednim sezonem

Możesz porównać swoje statystyki względem poprzedniego sezonu, by sprawdzić, czy zaszła jakaś poprawa.