League of Legends r.

Podsumowanie Roku 2016! Reworki

2016 to rok nie tylko unikalnych bohaterów. Riot, kontynuując bowiem swoją politykę aktualizacji, dostarczył nam dawkę kolejnych (niemalże nowych) championów po liftingu. Przypomnijmy sobie, o kim mowa!

Reworki 2016

W 2016 roku, kolejnych czterech bohaterów otrzymało nowe życie. Zmieniono ich rozgrywkę, wygląd i co najważniejsze stopień użyteczności dla teammate’ów. Mimo, że po takim zabiegu mainy zaktualizowanych bohaterów muszą od nowa uczyć się ich mechanik, to dla tego co otrzymujemy warto jest się czasem pomęczyć.

Trzeba przyznać, że Riot postawił sobie poprzeczkę naprawdę wysoko, jeśli chodzi o jakość wykonywanej pracy.

 

Shen, Oko Zmierzchu

Pierwotna wersja Shena była według Riotu zbyt oldschoolowa, przez co jego rozgrywka stawała się mało interesująca. Rework zmienił część jego umiejętności, zostawiając mu tą “Rammusowatość”, i dodając zabawki, którymi może lepiej wesprzeć swoich prowadzących. Ioniański ninja otrzymał również zupełnie nową mechanikę duchowego ostrza, na którym gracz musi się skupić, jeżeli chce wykorzystać jego pełny potencjał.

Tak, czy inaczej Shen stał się znacznie bardziej wartościowym pickiem, będąc przez pewien czas popularnym bohaterem na scenie profesjonalnej. Otrzymał niestety kilka nerfów (dzięki LCS-y), które jednocześnie dały mu miano najgorszego top-lanera. Riot oczywiście zauważył swój błąd i nieco wzmocnił Oko Zmierzchu, jednak chyba nie ma dla niego zbyt dużo miejsca w aktualnej mecie…

Taric, Tarcza Valoranu

Taric był jednym z najstarszych bohaterów Ligi. Nic dziwnego więc, że po tylu latach, jego rodzice zdecydowali się na rework. W jego wyniku dotychczasowy Klejnot Rycerstwa stał się targoniańskim Aspektem Protektora, który ma chronić mieszkańców runeterry i stać na straży tego, co dobre.

O ile klejnoty zostały na swoim miejscu, to umiejętności zostały zauważalnie zmienione, dostosowując Tarczę Valoranu do bardziej współczesnej wizji wspierającego. Największej zmianie uległa jednak jego superumiejętność, która po krótkim przygotowaniu daje wszystkim sojusznikom w zasięgu niewrażliwość na całe 2,5 sekundy pozwalając na najbardziej rakowe dive’y jakie można sobie wyobrazić.

Koniec końców, otrzymaliśmy niemal nowego bohatera, który w obecnej, zabójczej dla ADC mecie okazuje się niezwykle użyteczny!

Ryze, Mag Run

Wygląda na to, że pierwszy rework wytatuowanego smerfa nie spełnił oczekiwań Riotu. Dlatego też w 2016 poznaliśmy jeszcze nowszego Ryze’a. Wynikiem aktualizacji jest to, że nie można już uderzać głową w klawiaturę licząc na zabójstwo. Oczywiście, kombinacje wciąż są ważne, jednak trzeba pomyśleć, która z nich jest tą najwłaściwszą w danej sytuacji. Ryze stracił również spell-vamp na ulcie, więc i jego przeżywalność uległa zmniejszeniu.

Przy okazji jego R-ki, warto wspomnieć, że Mag Run został obdarzony jedną z najsilniejszych umiejętności teleportacyjnych w grze ponieważ daje mu ona możliwość przenoszenia całej swojej drużyny. Ułatwia to pościgi, ucieczki (w połączeniu z Klepsydrą, nie da się tego zepsuć), oraz kradzieże epickich potworów. Użyteczność bohaterów stała się chyba motywem przewodnim u Rioterów…

Yorick, Pasterz Zagubionych Dusz

Bohater, o którym wszyscy zapomnieli również doczekał się swojej aktualizacji! Po latach oczekiwania, Yorick Mori odchodzi w niepamięć, ustępując miejsca Pasterzowi z Shadow Isles. Był to chyba jeden z najpotrzebniejszych reworków ostatnich czasów ponieważ rozgrywka dawnego Yoricka była po prostu nudna… Trzy umiejętności, które robią niemalże to samo i ult, do którego wykorzystania trzeba umrzeć. Satysfakcjonujące jak krojenie chleba nożem do masła…

Na szczęście nowy Yorick nie może narzekać na nudę ponieważ stał się zupełnie nowym bohaterem! Może on przywoływać (i w pewien sposób) kontrolować swoje minionki oraz wezwać do pomocy Mglistą Dziewicę (po zgwałceniu tych wszystkich top-lanerów, ten drugi człon powinien zostać zmieniony), która może bez udziału Yoricka uskuteczniać split-push w alei, na której została stworzona!

Mimo, że Yorick nie cieszy się aktualnie zbyt dużą popularnością, to siły nie można mu odmówić. Assassinowa meta, zdecydowanie jest mu niestraszna, jako że gracze Yoricka wygrywają prawie 52% wszystkich meczy! GJ RITO!


A co Wy myślicie o tegorocznych reworkach? Zostaliście zmuszeni do ponownej nauki swojego maina, czy może znaleźliście wśród tych bohaterów nowego ulubieńca? Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach!