League of Legends r.

Płeć piękna, czyli najlepsze CC!

Kto posiada najskuteczniejsze CC w grze i kto ma go najwięcej? Kobiety dominują!

Zastanawialiście się kiedyś, czyje CC jest najlepsze i kto ma go więcej niż pozostali? Płeć piękna przejmuje ten interes! Co myślicie o wiecznie irytujących nas klatkach Morgana_MIN Morgany? A może nigdy niekończące się stuny Leona_MIN Leony są bardziej denerwujące? Oto moje zdanie!

Zobaczcie najlepszych!

Morgana_MIN Morgana – lepiej nie daj się złapać w Mroczne Uwiązanie, inaczej możesz długo nie pożyć. Q Morgany unieruchamia przeciwnika nawet na całe 3 sekundy, zadając przy tym co najmniej 80/135/190/245/300 pkt obrażeń magicznych! Nikt nie chce w nie wpadać, a jeśli już trafi ono przeciwnika, zazwyczaj wpada on w szał, nie mogąc nic zrobić. Jedynym minusem jest to, że umiejętnością trzeba trafić 😉 Morgana sprawdza się nie tylko jako idealny support, ale także niezły midlaner. Kolejnym CC Upadłego Anioła są Kajdany Duszy, znajdujące się pod klawiszem R. Z tych kajdan lepiej uwolnić się przed czasem, mamy na to 3s! Umiejętność ta nie dość, że zadaje nam dużo obrażeń magicznych, dodatkowo spowalnia o 20%, a po 3 sekundach zadaje dodatkowe obrażenia, tym razem ogłuszając znajdujące się w zasięgu cele na 1,5s. Kto chciałby wpaść w sidła Morgany?

Sejuani_MIN Sejuani – królowa mrozu szarżuje w twoją stronę? Lepiej uciekaj, zanim zdąży użyć Arktycznego Natarcia i podrzucić Cię, zadając przy tym 80/125/170/215/260 pkt obrażeń! Odmrożenie powoduje u wrogich bohaterów efekt prawdziwego zamrożenia. Sejuani zadaje 80/105/130/155/180 pkt obrażeń magicznych, do tego spowalniając przeciwników na 1,5s o 50/55/60/65/70%! Brzmi strasznie, jednak nie to jest najgorsze. Lodowcowe Więzienie nie jest przyjazne dla bohaterów przeciwnej drużyny. Sejuani rzuca bolą z prawdziwego lodu, a w przypadku trafienia ogłusza ona cel i pobliskich wrogów na 1,25/1,5/1,75 sek. Jeśli doleci na swój maksymalny zasięg, spowalnia przeciwników aż o 30% na 1,25/1,5/1,75 s, zadając również spore obrażenia magiczne!

Leona_MIN Leona – złotowłosa wojowniczka uchodzi w Lidze za królową supportów jeśli chodzi o CC. Pierwsza umiejętność Leony, znajdująca się pod klawiszem Q, to Pawęż Brzasku, który polega na uderzeniu przez Leonę tarczą, zadając przy tym 40/70/100/130/160 pkt dodatkowych obrażeń magicznych oraz ogłuszając na 1,25 s. E Leony, inaczej zwane Ostrzem Zenitu, powoduje, że Leona przyciąga się do trafionego celu i unieruchamia go na krótki czas. Umiejętność ta zadaje wszystkim przeciwnikom w linii 60/100/140/180/220 pkt. obrażeń magicznych. Największym uwielbieniem cieszy się jednak Rozbłysk Słoneczny, czyli R-ka. Leona, przywołując promień energii słonecznej, ogłusza przeciwników znajdujących się w samym centrum, a tych znajdujących się na krawędziach rozbłysku spowalnia o 80% na 1,5 sekundy. Chyba nikt nie chciałby tego doświadczyć!

Nami_MIN Nami – nasza mała syrenka potrafi nieźle namotać ze swoim CC! Może ona zamknąć przeciwników w Wodnym Więzieniu, zadając 75/130/185/240/295 pkt obrażeń magicznych oraz ogłusza cel, więżąc go w wodnej bańce na 1,5 sekundy. Lepiej zejść z drogi, kiedy Nami przywołuję Falę Przypływu, o ile nie chcemy być podrzuceni, po czym spowolnieni przez królową fal. Czas trwania spowolnienia zależy od przebytej przez falę odległości w chwili, w której w nas uderza. Potrafi ona spowolnić nawet o 50/60/70%, co jest niezłym wynikiem jak na małą syrenkę.

Zyra_MIN Zyra – “Kto sięga po kwiat, winien uważać na ciernie” mówi Zyra, ma rację? Nikt z nas nie marzy o znalezieniu się w Korzennym Uścisku, który unieruchamia wszystkich przeciwników na 0,75/1/1,25/1,5/1,75 sekundy. Jeśli umiejętność ta zostanie użyta w pobliżu nasionka, wyrośnie z niego Smagające Pnącze, dające 40% spowolnienia na 2 s. Duszące Ciernie znajdziemy pod klawiszem R. Umiejętność zadaje 180/265/350 pkt obrażeń magicznych oraz po 2 sekundach rośliny wyrzucają wrogów do góry na czas 1 s. Wydaje mi się, że Zyra w swoich słowach ma 100% racji.

A Wy jak myślicie? Kto ma najskuteczniejsze CC w grze? Czy jakiś mężczyzna dorówna naszym paniom? 🙂

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]