League of Legends r.

Placementy w s10. Dlaczego po Platynie w s9 można dostać Irona w placementach?

Gry rozstawiające w sezonie 10 nie przeszły większych zmian. Warto jednak sobie przypomnieć po roku, jak to było z tymi placementami...

Zaczynamy placementy!

Nowy sezon, nowa ranga! Po zagraniu ośmiu gier rozstawiających w zwykłej kolejce lub dziesięciu w flex, czyli placementów, system dopasowuje gracza do odpowiedniego kręgu. Gracz może trafić do jednego z następujących kręgów: Iron, Bronze, Silver, Gold, Platinum, Diamond, Master, Grandmaster, Challenger. Dodatkowo każdy krąg dzieli się na dywizje, które dzielą go na cztery stopnie. Mamy więc “wyszedłem z Silvera” Golda IV i “jestem prawie Platyną” Golda I.

Tymczasowe rangi

Tak jak w zeszłym roku, system przydziela gracza do tymczasowej rangi już po pierwszej grze rozstawiającej. W przeszłości swoją rangę można było poznać tylko po rozegraniu wszystkich placementów.

Tymczasowe rangi są tylko wyznacznikiem! Pokazują one, na jakim poziomie gracz rozegrał ostatnią grę rankingową.

  • Po 1. grze rozstawiającej system przydziela graczowi tymczasową rangę.
  • Tymczasowa ranga aktualizuje się po każdej grze.
  • Może ona tylko rosnąć! Nie można nią spaść do niższego kręgu.

Mogę stracić LP w placementach?

Nie! Możesz się tylko wspinać. Wyżej i wyżej.

Co z moim smurfem?

Masz dwa konta: na swoim głównym potyczkujesz się z e-sportowcami w Challengerze, a od tego roku zamierzasz rozegrać gry rozstawiające na drugim koncie, czyli swoim smurfie.

Nowe konta* zawsze są przydzielane na sam dół drabiny, czyli do Irona. Niezależnie od poziomu konta – może mieć 250 lvl lub 30 lvl (upoważniający do rozgrywania rankedów minimalny poziom).

*konta, które nie rozgrywały gier rankingowych w przeszłości

Platyna w s9, Iron w placementach w s10?

Jak najbardziej jest to możliwe.

Gry rozstawiające mają przypominać wspinaczkę. A tą trzeba od czegoś zacząć – z reguły od podnóży góry. Zdarza się, że cała drużyna zostaje zautofillowana i rozgrywa mecz przeciwko weteranom swoich alei, nikt nie kupuje wizji na Teemo, Akali czy Shaco, a jungler postanawia afkować po pierwszym straconym smoku – trudno wygrać taki mecz i zdobyć coś powyżej Irona. Na szczęście już w tym roku pojawią się poprawki z autofillowaniem.

Pamiętajcie, że mózg nie potrafi się skupiać 24/7 i utrzymywać koncentracji przez tak długi czas. Zróbcie sobie przerwę po każdej grze promocyjnej, dotleńcie organizm. Rozegranie wszystkich placementów z rzędu może być naprawdę kiepskim pomysłem.

Tymczasowa ranga to najgorsza możliwość rangi, jaką można otrzymać

Nie pokazują one “średniej”, a najgorszą możliwość. Jeżeli gracz otrzyma tymczasowo Diament już w szóstej grze promocyjnej, a kolejne gry przegra ze statystykami 0/10/0, to trafi do Diamentu.

W placementowych rangach można się tylko wspinać – zapamiętajcie to.