League of Legends r.

Równość autofilla. Riot ogłasza zmianę autofilla!

Jesteś drużyną złożoną z autofillów, podczas gdy Twój wróg grał na swojej pozycji zanim tylko nauczono Cię mówić. Tak, to autofill!

W filmie “Rozgrywka i kolejka rankingowa w sezonie 10” poruszono kilka tematów, które będą towarzyszyć kolejce rankingowej w 2020 roku. Riot omówił najbardziej nurtujące graczy tematy, od dusz smoków (z których działania zespół jest naprawdę zadowolony), po koszmar i pogromcę Waszych LP, czyli autofilla. Okazuje się, że autofill przejdzie pewną zmianę.

Więcej o filmie napisaliśmy w artykule “Rozgrywka i kolejka rankingowa w sezonie 10”.

[Nowość] Autofill parity

Czyli równość autofilla

Autofill nie jest złym systemem. Pozwala zachować płynność gier, skracać kolejki; pozwala nawet na poznanie swojej nowej, dotychczas nieodkrytej pozycji.

Nie jest tajemnicą to, że w grze istnieje dysproporcja między graczami każdej roli. Subiektywnie jestem w stanie stwierdzić, że w grze można znaleźć więcej mid lanerów od junglerów. Gdyby nie autofill, gracze musieliby kilkukrotnie dłużej czekać na kolejną grę – czyli aż jeden z junglerów ponownie dołączy do kolejki. Autofill pozwolił rozłożyć kilku z tych mid lanerów na junglę… z różnym skutkiem w grze.

Zmiana jeszcze nie jest w grze!

Autofill obecnie

Riot przyznaje, że autofill w drużynach nie działa tak, jak należy.

Zdarza się, że jedna drużyna dostaje 2 lub więcej osób, którym system przydzielił nie tę pozycję, którą te chciały mieć. W tym czasie przeciwna drużyna mogłaby nie mieć ani jednej autofillowanej osoby. Chyba nie muszę pisać, do czego doprowadza gra osób nieprzyzwyczajonych do danej roli z graczami, którzy urodzili się po to, by być ADC… Nie są rzadkie sytuacje, w których dwóch graczy zostaje zautofillowanych na swoje pozycje: przykładowo top laner trafia na bota, a bot laner – topa. Dlaczego? Mnie nie pytajcie. ¯\_(ツ)_/¯

Walka przeciwko drużynom z autofillem często okazywała się nierówna, niesprawiedliwa. Nie każdy gracz ma w końcu obowiązek znać każdą z linii w grze i radzić sobie na niej co najmniej przeciętnie. Riot zauważył ten problem.

Autofill w przyszłości

Autofill przejdzie poprawki. Szczegóły na ich temat pojawią się w późniejszej części stycznia 2020 roku. O wszystkim poinformujemy Was na H2P.

Możemy podejrzewać…

… że rozkład autofilla między drużynami mógłby stać się bardziej sprawiedliwy. Przykładowo, poprawka mogłaby polegać na tym, że w obydwu drużynach musi pojawiać się taka sama lub podobna liczba graczy o dobranej przez system pozycji.

Na potwierdzenie tej informacji musimy jednak poczekać.

Dla przypomnienia: zmiana jeszcze nie jest w grze!

Szczegóły zmian autofilla
w dalszej części stycznia 2020