r.

Jak otworzyć format Wild?

Nowi gracze mogą mieć problem z dostępem do formatu Wild, Blizzard wyjaśnia co i jak!

Od niedawna mamy możliwość wyboru trybu, w jakim chcemy grać w HS-ie.

  • Format Wild – można używać wszystkich kart dostępnych w grze.
  • Format Standard – można używać tylko kart z najnowszych dodatków (Naxxramas i GvG są wyłączone).

Okazuje się jednak, że nowsi gracze mają problemy z dostępem do trybu Dziczy. Blizzard opublikował odpowiedź, która ten problem rozwiązuje.

Format Wild dla nowych graczy!

Każdy nowy gracz zaczyna swoją przygodę w formacie Standard – taki jest ustawiony domyślnie. Dzieje się tak dlatego, że starsze karty można zdobyć tylko poprzez craft za słoik soli – każdy skupia się raczej na najnowszym dodatku i klasyku. A co, jeśli ktoś chce sprawdzić się na drugim (dosłownie) dzikim trybie?

Nowy gracz prawdopodobnie nie będzie posiadał żadnych kart z najstarszych dodatków (GvG oraz Naxx), więc domyślnie ma ustawiony tryb Standard. Żeby uzyskać dostęp do Wild, wystarczy wycraftować którąś z kart z wymienionych wyżej dodatków. Powinien się wtedy pojawić przycisk z Krakenem w ekranie wyboru talii i trybu ranked/normal. Po przełączeniu na Wild, ekran powinien się zmienić i być nieco zarośnięty cierniami.

boom_wild

Pamiętajcie, że nagrody na końcu sezonu otrzymujemy za najwyższą uzyskaną rangę w którymkolwiek z formatów! Oznacza to, że mając rangę 5 w Standard można grać w nim dalej i mimo ewentualnych spadków, nagrodę dostajemy za 5-tkę. Dodatkowo, gracz mający rangę 5 w Wild i Legendę w Standard dostanie nagrodę za Legendę (nie ma nagród za oba formaty).

[latest_posts category=”paladins” count=”6″]