r.

Obrażanie nie motywuje!

Czy zdarza Ci się wyzywać sojuszników, gdy coś Wam nie idzie? Może obrażasz przeciwników po tym, jak zdobędziesz przewagę? Powiem jedno - to nie jest dobry pomysł!

Zacznijmy od tego, że nie powinno się nikogo obrażać podczas gry!

W moich grach często spotykam ludzi, którzy opowiadają o tym, jak to drużyna jest przez nich carry’owana (nieważne, że mają najmniejszy wkład w zdobyty XP i mają największą ilość śmierci). Rozgrywka trwa coraz dłużej, a tacy ludzie ciągle snują swoje wywody. Pod koniec sprowadza się to do klasycznego: “noob team”, “get cancer” i postanawiają nie uczestniczyć w dalszej rozgrywce. Przecież przeciwnik nie może być lepszy, my po porostu jesteśmy strasznie słabi.

610439

Takie zachowanie niezbyt pobudza do działania. To nie normalni gracze są zakałą tej gry, tylko nasi “pro-gracze”. Zgłaszanie ich jest jak najbardziej poprawne (zwłaszcza, kiedy robi to cała drużyna). Jest to strasznie dziecinne zachowanie  i wprowadza toksyczność do gry.

Walka z toksycznością jest bardzo ważna, ale jeszcze ważniejsze jest to, żeby nie stać się nosicielem tego wirusa! A Wy? Co sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!