League of Legends r.

Obecna sytuacja strzelców – Ezreal, Caitlyn, Kog’Maw i Lucian

Meta zmienia się z dnia na dzień. Sprawdźcie, jak obecnie wygląda sytuacja bogów na dolnej alei - Ezreala, Caitlyn, Kog'Mawa i Luciana.

Lethality in 2k17… lul

Lethality otrzymało spore osłabienia w poprzedniej aktualizacji gry. Niestety, oznacza to tymczasowe opuszczenie dolnej alei przez Jhina i Varusa. Obecnie strzelcy, którzy całkowicie podbijają Rift to Ezreal, Caitlyn, Kog’Maw i Lucian. Dlaczego? Co daje im tak ogromną przewagę nad resztą?


Ezreal

arcade ezreal ez

Ezreal nigdy na stałe nie opuści mety.

Jako bohater, który posiada najniższy stosunek zgonów do zabójstw i asyst może bezpiecznie korzystać ze swoich umiejętności, które dobrze wymierzone potrafią zadać niemało obrażeń. Nie brylował on podczas królowania Jhina oraz Varusa, ponieważ zbyt bardzo tracił do nich, kiedy przyszło do szybkiego przepychania linii – tak, w tej grze najważniejszym jest zdobywanie obiektów.

Młody odkrywca nie jest bohaterem, którego możecie wybrać na gry rankingowe, jeżeli nigdy wcześniej nie mieliście z nim do czynienia. Jeżeli jednak uda wam się go opanować, wyniki mogą zaskoczyć was samych.

Zyskał on również na zmianach BotRK-a. Dlaczego? Ezreal nie potrzebuje prędkości ataku, gdyż właśnie to jest w stanie zapewnić mu jego pasyw. Świetna środkowa faza gry i rozbudowany zestaw umiejętności – czego chcieć więcej?

 


Caitlyn

 

Caitlyn całkowicie dominuje linie od jej pierwszych kroków na Summoner’s Rift.

Doskonałe czyszczenie nadchodzących fal minionów i jeszcze lepsza umiejętność bierna zapewnia jej miejsce w tym zestawieniu. Pamiętajmy, że Pani Szeryf posiada największy zasięg w grze – dopiero na wyższych poziomach tron dzieli z Tristaną, jak i Jinx.

Faktyczny postrach u wrogów niesie dopiero wraz ze zbudowaniem wymaganych przedmiotów – właśnie wtedy bohaterka jest nie do powstrzymania. Wyobrażacie sobie dostać w głowę za 1300 obrażeń fizycznych? Nie? Może i lepiej.

Warto zaznaczyć, że dobrzy gracze Caitlyn są w stanie świetnie wykorzystać jej pułapki, które zawsze tak dużo trudności sprawiają graczom na niższym poziomie gry.


Kog’Maw

kog'maw

Kog powstaje w patchu 7.6 dzięki zmianom BotRK-a i wcześniejszych tych dotyczących Lulu.

Razem tworzą świetną paczkę – dobry poke, bezpieczna rozgrywka i przede wszystkim bardzo efektywna. Pamiętajcie jednak, że bohater ten wymaga zespołu, żeby mógł wykorzystać cały swój potencjał. Nie posiada żadnej ucieczki, warto więc poza przedmiotami zapewniającymi obrażenia krytyczne wyposażyć się przykładowo w Rtęciową Szarfę.

Paszcza Otchłani za pomocą swojej ostatecznej zdolności może bez żadnego problemu kontrolować obiekty typu Baron, czy nawet Smok. Wrogowie nie chcą skosztować Twoich pocisków. Nerfy Lethality pozwoliły mu nabrać wiatru w żagle. Ahoj!


Lucian

Bohater, który zmiany przyswoił podobnie jak Kog’Maw.

O Luciana jednak bezpośrednio zatroszczył się sam zespół zajmujący się balansem bohaterów. Podwojone podstawowe ataki, świetny push i mobilność zapewniają mu miejsce w tej czołówce. Warto zaznaczyć, że gracze coraz częściej po niego sięgają – a głównym powodem jest nie tylko uwielbiane przez nas Ostrze Zniszczonego Króla, ale i Moc Trójcy, czy nawet Czarny Tasak.

Co sądzicie o obecnej sytuacji strzelców? Macie swoich faworytów na dolną aleję? Koniecznie podzielcie się z nami w komentarzach!