League of Legends r.

OP Nunu w dżungli – sprawdź to sam!

Kojarzycie ten OP pick, którym stał się ostatnio Nunu? Czas się przekonać jak toto działa, jakie itemy warto wziąć - no i słówko mojej opinii!

Q — Pożarcie

Nakarmiony daje teraz dodatkowo 1/2/3/4/5 pkt. (+5 za 100 pkt. mocy umiejętności) pkt. obrażeń magicznych przy atakach podstawowych.

W — Wrząca Krew

Teraz dodatkowo zwiększa moc umiejętności obydwu celów o 40% (maksymalne zwiększenie: 40/60/80/100/120 pkt.)
Tak, uwzględniłem hotfixa w powyższym patchnote.

Runy

Coś z czym Nunu miał problemy wcześniej (i dlatego dostał buffy).

Wszystkie te runy mają za zadanie zmaksymalizować uzdrowienie, odporność oraz wzmocnienie tarczy i healów na sojusznikach. Dodatkowo MS pochodzący z Czarnoksięstwa przydaje się w ściganiu przeciwników (no i dobieganiu do nich slowie z E).

  • Skille:

Q -> W -> E

Potem

R/Q/W/E

  • Itemy:

Core:

Żar(jg z wardami)/Przysięga Rycerska lub Słuszna Chwała/Naszyjnik Żelaznych Solari/Merkurki lub Tabi lub Buty Prędkości (wszystko zależy od sytuacji)

Trzeba pamiętać o jednej rzeczy – to Wy wybieracie jakim buildem chcecie iść! Uważacie że w danym meczu Lodowe Serce będzie lepszym itemem? A może Lodowa Rękawica? Cóż, czemu by nie spróbować i może odkryć nowy build?

I tak, jeżeli chcielibyśmy brać coś pod AS, to Koniec Rozumu wydaje się być w pytkę!

Dlaczego to działa tak dobrze teraz?

  • Buffy

Ostatnie ogromne buffy, które zostały trochę stonowane, sprawiły że Nunu stał się całkiem niezłym pickiem – szczególnie w mecie gdzie tanki (mniej, ale cały czas) potrafią być bardzo mocne

  • Spowolnienie w zestawie

Jego E jest cudowne do ścigania wrogów, szczególnie wtedy kiedy połączymy je z naszymi runami oraz Słuszną Chwałą (btw. chcieliście nazwy z wersji PL, więc tadam) – wtedy dołóżmy jeszcze jakąś klatkę Veigara czy stuna Leony i mamy co najmniej jeden złapany cel

  • Jest to swoisty… Ivern!

Do jakich wniosków można dojść myśląc o Nunu… Patrząc na builda z którego możemy skorzystać, to wychodzi na to że mamy tutaj coś w stylu Iverna! Może i nie będziemy dawać tarczy która ochroni naszych sojuszników, to wraz z Opiekunem jesteśmy w stanie zapewnić całkiem sporą ilość tarczy + idąc w Przysięgę Rycerską oraz Solari możemy naprawdę robić za drugiego supporta, który będzie bardziej pomocny w walce; wiecie dodatkowy AS i ult.

I jeszcze na koniec zacytujmy Rito:

Na chwilę obecną Nunu po prostu nie jest zbyt dobry.

Tak.

I swoiste podsumowanie wraz z rozgrywką Nunu JG: