League of Legends r.

Nowy system karania graczy

Koreański Riot niedawno wprowadził nowy system przeciwko cheaterom (klik!). Dziś dowiadujemy się o kolejnym ruchu związanym ze społecznością League of Legends - tym razem chodzi o nasze ukochane "verbal abuse".

Postanowiono odpowiedzieć na narzekania społeczności, która zarzuca twórcom gry, że reporty są zwyczajnie bezużyteczne. Już w tym tygodniu na koreańskie serwery trafi nowy system, który ma walczyć z przemocą słowną i wulgarnymi zachowaniami. Stary mechanizm radzenia sobie z tymi tendencjami niestety miał pewne ograniczenia. Postanowiono go więc zaktualizować i ulepszyć, a także dostosowywać go na bieżąco w trakcie testowania na serwerach live.

Tym razem wszystkie negatywne zachowania będą nie tylko przechodzić przez system natychmiastowej odpowiedzi, ale też przez mechanizm zapobiegania przemocy słownej – zatem cały proces składa się nie z jednego, a z dwóch etapów.

Celem Riotu jest zwiększenie reakcji i nakładania kar na graczy nawet o 30 razy. Ma być to możliwe dzięki ulepszeniom pozwalającym na wykrycie wcześniej ignorowanych negatywnych zachowań i wulgarnych stwierdzeń. Kary mają być nakładane w ciągu kilku godzin, a nie dni – twórcy deklarują, że w większości przypadków gracze zostaną ukarani w ciągu jedynie 2 godzin.

Firma także przeprasza za dotychczasowe problemy związane z systemem, jednak nadal prosi o cierpliwość, ponieważ praca nad nim nadal trwa i wymaga wielu ulepszeń – nowy mechanizm ma jednak być dużym krokiem w przód.

Na razie niestety nie wiadomo, kiedy zostanie on wprowadzony na pozostałe serwery.