r.

Niewidzialność na chacie – odpowiedź od Riotu!

Zaledwie wczoraj pisałem o błyskotliwym pomyśle gracza, czyli statusie offline, a dzisiaj już jest odpowiedź Riot Games! Jakie będą losy projektu: niewidzialność na chacie?

Riot Games wyczuł pismo pod nosem i wielką ekscytację społeczeństwa LoL-a pomysłem błyskotliwego gracza – statusu offline, który sprawia, że gracz staje się niewidzialny dla innych. Chociaż wcześniej utrzymywał, że miną jeszcze długie miesiące zanim przeprowadzą stosowne badania, to dzisiaj przedstawiciel działu deweloperów zaprezentował zupełnie inne nastawienie. Rioter CapnBranFlakes rozpoczął swoją wypowiedź znacząco:

We’ve been seeing some passionate responses to our note yesterday about addressing requests for an “appear offline” or “invisible” mode on the friends list.

Co w tłumaczenia z języka Riot Games na język graczy oznacza, że ze względu na odzew społeczeństwa LoL-a, zdecydowano, że ten projekt zostanie bliżej przedyskutowany z graczami i wewnątrz działu deweloperskiego. Dalej Rioter rozwija uzasadnienie, przytaczając reakcję graczy na poprzednią odpowiedź Riot Games – chcieli robić badania tego pomysły, ale czytelnicy zareagowali gwałtownie: “Co tu jest do testowania? Mówimy wam, że to chcemy to po co robić nie wiadomo jakie badania?!”.

Niewidzialność na chacie – możliwe problemy

CapnBranFlakes przyznał, że rozumie punkt widzenia graczy, ale podjął się wytłumaczenia, dlaczego status offline nie może być wprowadzony od razu. Przede wszystkim wiążę się z nim wiele problemów, na które ciężko dać idealną odpowiedź, z której wszyscy będą zadowoleni. Głównymi kwestiami są:

  • czy niewidzialni gracz może rozmawiać z innymi? a w klubie?
  • czy kiedy niewidzialny gracz zacznie rozmawiać to przestanie być niewidzialny (bo przecież rozmawia)?
  • czy można być niewidzialnym w mobilnej aplikacji LoL-a?
  • czy gracze powinni otrzymywać notyfikacje kiedy są niewidzialni?
  • czy niewidzialni gracze będą mogli dodawać wybranych znajomych do lobby?
  • znajomi będą mogli widzieć historię Twoich meczów, mimo niewidzialności – czy to Ci odpowiada?

Jak widać znaków zapytania jest całe mnóstwo, a to tylko część możliwych problemów. Dlatego Rioter wyjaśnia, że nawet przy największym zaangażowaniu Riot Games, proces decyzyjny potrwa trochę, nie wiadomo dokładnie ile. Jednocześnie przyznaje, że status “zaraz wracam” nie spełnia swojej roli, ponieważ de facto nic nie zmienia. Nachalni znajomi dalej spamują w wiadomościach, a inni i tak nie piszą. Swój wywód kończy pytaniem skierowanym do graczy: “Czy na pewno chcecie takiej zmiany? Jeśli tak to jakie widzicie problemy z tym związane i jak można ich uniknąć?”.

Niewidzialność na chacie - Riot Leona
Riot Leona pilnuje poruszonych tłumów na forach

Co prawda Rioter przyznał, że ich priorytetem jest zupełnie co innego, ale zajął się tym tematem. Może jak gracze zaproponują jakieś przełomowe rozwiązania to Riot Games nie będzie się obawiał czegoś takiego jak niewidzialność na chacie.

Chcielibyście mieć możliwość bycia niewidzialnym dla znajomych w LoL-u? Warto o to walczyć czy nie?

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło: klik!