League of Legends r.

Status offline dla wszystkich!

Gracze często miewają doskonałe pomysły, które pomogłyby grze się rozwinąć. Dobrze takimi pomysłami dzielić się na forach albo stronie LoL-a na Reddicie, ponieważ wtedy mogą zostać zauważone przez pracowników Riot Games i wprowadzone w życie. Takim konceptem jest "Status offline".

TheRealHanSolo wpadł na bardzo ciekawy pomysł rodem z komunikatorów. Według niego dodanie kolejnego statusu zrewolucjonizowało by LoL-a. Ten status w jego mniemaniu mógłby się nazywać “offline”, ponieważ polegałby na tym, że nikt ze znajomych w kontaktach nie widziałby czy gramy aktualnie mecz. Taki mecz byłby niedostępny do oglądania dla znajomych (w końcu nie wiedzieliby o jego istnieniu :D). Bezpośrednia przyczyna tego pomysłu to znajomi zagadujący / spamujący, kiedy widzą, że dany gracz coś robi (tutaj na przykład gra). Idea naprawdę kusząca, bo przecież każdy z nas ma swoje “ciche dni”, kiedy nie ma ochoty na niekończące się rozmowy z tłumem ludzi lub (jak tłumaczyć pomysłodawca) ma się ochotę w spokoju pograć nie będąc zaczepianym. Post i pomysł okazał się na tyle interesujący, że odniósł się do niego Rioter!

Status offline – stanowisko Riot Games

Przedstawiciel Riot Games CapnBranFlakes skomentował cały pomysł krótko:

Na razie nie planujemy podobnej usługi, chociaż przyjmuję ten pomysł do wiadomości, ponieważ bardzo wiele osób o to prosi.

Poza tym wyjaśnił, że przed wydaniem jasnej odpowiedzi “tak” lub “nie”, będą musiały zostać przeprowadzone stosowne badania, czyli analiza behawiorystyczna, ankiety etc. Jednak nie przekreśla tematu, bo jak sam wspomniał: jesteśmy nastawieni na poznanie możliwie najlepszych rozwiązań dla graczy z całego świata, więc śmiało można mówić o realnej szansie wejścia tego projektu w życie.

Status offline dla wszystkich!

Status offline dla wszystkich!

Jednak status offline wszedłby w życie dopiero po długich tygodniach testów, a część z graczy zdecydowanie nie ma cierpliwości żeby czekać na takie cuda tak długo. Dlatego członek społeczności LoL-a na Reddicie (d3xMachina) zaledwie 3 tygodnie po powyższej wymianie zdań, zaprezentował wszystkim swój sposób na samodzielne uzyskanie statusu offline. Napisał skrypt, który wyszukuje IP chatu z naszego serwera, a następnie blokuje je w Windows Firewallu. Proste? Tak.

Jak ściągnąć program?

1. Pobierz ten plik: klik!
2. Otwórz plik w Notatniku (PPM -> otwórz za pomocą) i zmień linijkę “set REGION=EUW” na swój region (np. EUW -> EUNE). Zapisz. Możesz ustawić kilka regionów, np.: “set REGIONS=EUW,PBE,EUNE”. Wszystkie wspierane serwery to: EUW, NA, EUNE, PBE, OCE, BR, TR, RU, LAN, LAS, JP, TW, TH, VN, PH, KR, SEA, ID.
3. Uruchom skrypt. Wciśnij “2”, aby wyłączyć czat i “1”, aby go włączyć ponownie.

Pojawia się jednak pytanie, czy Riot Games nie uzna tego za nielegalne oprogramowanie. Według mnie przez system zostanie to odebrane jako blokada narzucona przez system Windows, więc nie będzie to zakwalifikowane jako nielegalny program. Jednak wszyscy wiedzą jakie jest życie, czasem człowiekowi coś się wydaje, a później dostaje. Dlatego osobiście zachęcam do wstrzymania się z instalacją i puszczenia szczurów laboratoryjnych przodem, czyli innych graczy. Bo jeśli ktoś ma dostać permabana, to niech będzie to ktoś inny. 😀

Co sądzicie o takiej funkcji? Używalibyście “statusu offline”?

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło: 1: klik! 2: klik!