r.

Nie przegap tych wydarzeń e-sportowych!

[Informacja handlowa] Branża e-sportowa staje się coraz gorętsza, a w kolejnych miesiącach zobaczymy najbardziej wyczekiwane turnieje na świecie. Miliony fanów zbiorą się przed ekranami, by na żywo oglądać najbardziej ekscytujące rywalizacje, które wyślą zwycięzców do domu z niewiarygodnymi nagrodami sięgającymi dziesiątki milionów dolarów.

Topowe rozgrywki, topowe gry

Chociaż co roku odbywają się setki rozgrywek e-sportowych, jest garstka tych, które odpowiadają za reputację i sławę branży:

  • The International – główny turniej DOTA2 odbędzie się w Mercedes-Benz Arena w Szanghaju w dniach 15 i 20 sierpnia. 18 najlepszych drużyn na świecie będzie rywalizować o nagrody z puli o wartości ponad 25 milionów dolarów. W 2018 roku nagroda za pierwsze miejsce wyniosła 11 milionów dolarów, a tegoroczna – zgodnie z przewidywaniami – prawdopodobnie będzie znacznie wyższa.
  • Majors – uważany za najbardziej prestiżowy turniej CS:GO, odbędzie się między 20 sierpnia a 8 września w Berlinie. 24 drużyny zakwalifikowane z czterech różnych regionów zawalczą o nagrodę główną w wysokości 500 tysięcy dolarów.
  • Overwatch World Cup – jako że w każdym turnieju Overwatch drużyny otrzymują taką samą nagrodę, zespoły nie są zachęcane do udziału przez pieniądze, ale przez możliwość pokonania rywali. Tworzy to ekscytujące, a czasem zwariowane strategie, które zabawią oglądających Overwatch na żywo 2 i 3 listopada.
  • Fortnite World Cup Finals – turniej Fortnite, jako najpopularniejszej gry na świecie, oferuje olbrzymią pulę nagród w wysokości 40 milionów dolarów. W rozgrywkach bierze udział 100 samodzielnych graczy wraz z 50 duo graczy podczas trzydniowej imprezy, która rozpoczęła się 26 lipca.

Historyczne sukcesy

Popularność i olbrzymia baza fanów e-sportu to po części zasługa świetnej organizacji i puli nagród poprzednich wydarzeń. Oto niektóre z najpopularniejszych turniejów w historii e-sportu:

Wydarzenie e-sportoweGłówna graOstatnia pula nagród [dolary]Liczba drużyn
The International 2018DOTA225,5 miliona18
LoL 2018 World ChampionshipLoL6,4 miliona24
Fortnite Fall Skirmish Series - Clubs StandingsFortnite4 miliony5
DAC 2015DOTA23 miliony20
The Boston Major 2016DOTA23 miliony16

Od graczy do celebrytów

Zespoły, które rywalizują w tych turniejach e-sportowych, zyskują międzynarodową sławę i status gwiazdy, charakterystyczny raczej dla popularnych aktorów filmowych. Wiele z tych drużyn gra w kilka gier: od CS:GO do LoL-a i StarCraft II. Zespoły, które zdobyły najwyższe nagrody, to:

  • Team Liquid – początkowo holenderski zespół nie osiągał szczególnych wyników, ale po fuzji z Team Curse stał się najbardziej utytułowanym zespołem, wygrywając 1552 turnieje i prawie 27 milionów dolarów w formie nagród pieniężnych.
  • Evil Geniuses – zespół, który jako jednego ze swoich najważniejszych właścicieli może wymienić Amazon, zdobył sławę w multidyscyplinarnym środowisku. Jak dotąd Evil Geniuses zgarnął 21,5 miliona dolarów w nagrodach z 777 turniejów.
  • Team OG – zespół złożony z graczy z całego świat; sukces Team OG koncentruje się wokół DOTA2. Do tej pory brał udział w tylko 60 turniejach, ale już udało mu się zdobyć w nich ponad 17,7 miliona dolarów.

Oglądaj e-sport na żywo

Możesz śledzić wszystkie najnowsze akcje i wydarzenia, oglądając e-sport na żywo w telewizji i na komputerze. Istnieje kilka bezpłatnych i premium nadawców tych wydarzeń, w tym Rivalry i MLG.

Jeśli nie chcesz przegapić żadnej gry, możesz znaleźć aktualną listę wszystkich nadchodzących meczów e-sportowych na stronie esportsguide.com, tuż obok przewodników i informacji o turniejach i zespołach.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i analizami każdego ważnego turnieju, sprawdzając stronę internetową nadawcy i jego media społecznościowe.