League of Legends r.

Najlepsze postacie na sezon 9 z nowym systemem rankingowym

Kiedy tylko rozpocznie się kolejny sezon w League of Legends, kolejki rankingowe przejdą sporą zmianę i każda grana przez nas rola będzie miała osobną dywizję. Z tego powodu gra na jednej linii nie będzie już tak opłacalna, jeśli jednak nie chcecie uczyć się gry kilkunastoma bohaterami – oto lista postaci, które w nowym sezonie poradzą sobie na więcej niż jednej roli.

Oczywiście nie musicie grać na każdej linii, jeśli zależy Wam na konkretnej dywizji, możecie spokojnie ją osiągnąć, nie opuszczając swojej ulubionej roli, jednakże wiele wysokich rang zapewni niewątpliwie lepsze nagrody, a więc zawsze warto przemyśleć spróbowanie swoich sił gdzieś indziej. Szczególnie teraz, kiedy ostatnie zmiany w mecie sprawiły, że wszystko jest dozwolone.

No więc jacy bohaterowie powinni najlepiej radzić sobie w sezonie 9?

Yasuo

Oczywiście, jest spora szansa, że będzie on wiecznie banowany, zresztą tak jest już teraz. Kiedy jednak jest on wolny, ludzie grają nim wszędzie. Nawet kiedy meta jest dla niego bezlitosna, najbardziej oddani gracze Yasuo znajdą jakiś sposób, by ten był wciąż grywalny. Zwykle możemy spotkać go na midzie albo topie, ale teraz wybierany jest również jako ADC, działa także na dżungli. Jego najwięksi fani wybierają go czasami na supporta, ale proszę, nie róbcie tego.

Wukong

Małpi Król może być grany na każdej linii i wciąż wygrywać gry. Jeśli w nowym sezonie nie zmienią niewidzialności i mechanik z nią związanych, jego umiejętność z nią związana pozwoli mu w dalszym ciągu niszczyć tyły wroga, a co za tym idzie, sprawnie likwidować delikatne postacie o wysokich obrażeniach. Dodatkowo obecna meta na dolnej linii pozwala mu na wczesny snowball i roaming na inne linie.

Irelia

Tańcząca z ostrzami wojowniczka po swoim reworku świetnie radzi sobie na rozmaitych przeciwników, niezależnie od ich roli, a co za tym idzie, doskonale sprawdza się na każdej linii. Jej mobilność i obrażenia czynią z niej również doskonałą postać do prowadzenia drużyny do zwycięstwa.

Lucian

To jeden z tych strzelców, którego gracze są w stanie odnaleźć się w każdej mecie. Ma on dobre obrażenia i trochę mobilności. Nawet kiedy nie radzi on sobie na dolnej linii, można grać nim na midzie lub topie. Jest on jednym ze strzelców, którzy przetrwali metę bruiserów, co potwierdza jego siłę.

Cho’Gath

Lista postaci radzących sobie na różnych liniach bez Cho’Gatha nie jest listą dobrze zrobioną. Bohater ten otrzymał sporo zmian, trochę nerfów, trochę buffów, ale nie zmienia to faktu, że wciąż jest bardzo dobry, a przynajmniej tak długo, jak osoba grająca nim potrafi podrzucić wroga. Nieuchronne obrażenia nigdy nie przestają być w mecie, tak samo zresztą jak bycie niezabijalnym.

Talon

Podobnie jak Wukong, Talon nie tylko świetnie radzi sobie na każdej linii, ale może likwidować delikatnych bohaterów, pozostając niewidzialnym. Jest też genialną postacią do odwiedzania innych linii na mapie. Bohaterowie z silnym late mogą być dla niego problemem, ale zwykle to on jest tym, który zadaje pierwszy cios.

Pyke

Dodanie tutaj nowej postaci może być dość śmiałym posunięciem, ale Pyke jest dobrze zaprojektowanym bohaterem na różne linie i po opanowaniu jego mechaniki staje się prawdziwą bestią w rękach gracza. Dodatkowo do początku nowego sezonu jest jeszcze sporo czasu i można poćwiczyć grę nim już teraz.

Taliyah

Zobaczenie skalnej surferki na tej liście może wydawać się dziwne, jednakże po ostatnich zmianach jej umiejętności i przeliczników stała się ona jedną z postaci, które genialnie radzą sobie na wielu rolach. Ostatnio jest ona najpopularniejsza na dżungli, jednakże to wciąż silny mid laner. Jej umiejętności pozwalają szybko podróżować między liniami, więc każda inna rola też powinna się sprawdzić. Osobiście bardzo lubię ją na supporcie.

Fiddlesticks

Fiddle zawsze był postacią, która wydawała się ciężka do gry na konkretnej linii, szczególnie odkąd wiele graczy zaczęło korzystać z Podpalenia zmniejszającego leczenie. Ostatnio jednak można zobaczyć tego bohatera granego na supporcie, być może top lane Fiddlesticks też by się sprawdził, przynajmniej tak długo, jak nie jest przeciwko komuś z mocnym CC.

Morgana

Bohaterka ta sprawdzała się dobrze na wielu liniach, przede wszystkim na środku od dawna, tylko ostatnio została zepchnięta na supporta. Dzięki jej stunowi z Q oraz tarczy magicznej, nawet kiedy Morgana zdecyduje się być na osobnej linii, w późniejszej rozgrywce może być niesamowicie przydatna dla drużyny. Wybieranie jej na mida czy topa, a nawet dżunglę, było kiedyś o wiele popularniejsze, ale właściwie to Upadły Anioł wciąż tam sobie radzi.

Quinn

Tak jak Lucian, przetrwała ona ostatnią metę bruiserów, co udowadnia, że jest silną postacią. Jej mobilność przydaje się w grze na różnych liniach. Quinn dobrze radzi sobie na topie i dżungli, widywana jest też okazyjnie na ADC bądź midzie. Stanowczo warto wziąć ją pod uwagę w nowej mecie.

 

Ogólnie rzecz biorąc, jest naprawdę wiele postaci, które poradzą sobie z nadchodzącymi zmianami kolejek rankingowych. Poćwiczenie wyżej wymienionych postaci nikomu nie zaszkodzi, ale wiadomo też, że najbardziej oddani swojemu ulubionemu bohaterowi gracze nie przestaną go wybierać, niezależnie od roli.

Kto jeszcze Waszym zdaniem powinien trafić na tę listę?

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.