League of Legends r.

Kiedy najlepiej grać w LoL-a?

Zastanawialiście się może, czy pora dnia ma wpływ na rozgrywkę w LoL-u? Czy nocne granie daje więcej wygranych? A może opłaca się grać tylko w dzień? 

Pytania o najlepszą porę do gry pojawiają się od zawsze. Gracze dyskutowali o tym, dzielili się własnymi oświadczeniami i argumentowali swoje opinie nawet działaniem zegara biologicznego. Wszystkie te wypowiedzi można uogólnić do dwóch stanowisk – granie w dzień i granie w nocy. Dzieje się tak, ponieważ niewiele różni się gra np. o godzinie 16 od gry o 17.

Dlaczego pora dnia może mieć wpływ na naszą grę?

Nocne granie

Granie w nocy

Spora część graczy za swoje przegrane obwinia drużynę. I owszem, czasem zdarzają się gry, gdzie jeden czy dwóch sojuszników wychodzi z gry lub postanowi trollować. W gorszych przypadkach trolle wywołują kłótnie na czacie, co psuje atmosferę i nie pozwala skupić się na grze. Zła komunikacja, wyzwiska i obrażanie się za zwrócenie uwagi nie sprzyja wygranym. Bardzo często stoją za tym wszystkim najmłodsi gracze. Oczywiście nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka, ale na pewno wielu z Was choć raz spotkało się w grze z dzieckiem. Trudno znaleźć powody złego zachowania. Może to być zwyczajna niedojrzałość, nuda, odreagowywanie po szkole. Czasem jest też tak, że gracz opuszcza mecz ponieważ “mama woła na obiad” i tym podobne. Wszystkie te sytuacje przemawiają za graniem w nocy.

Odpowiedź jest dość prosta. W nocy zazwyczaj w grze spotkamy starsze osoby. Pomijając dzieci grające w tajemnicy przed rodzicami, młodsi o takiej porze raczej śpią, więc co za tym idzie – mała szansa, że spotkamy ich w czasie gry. Nie będzie sytuacji, że ktoś wyjdzie z gry, bo ma obiad lub musi odrabiać lekcje. Jest znacznie większa szansa, że spotkamy ludzi, którym zależy na grze i będą się starać. Oczywiście ma to też złe strony, ale o tym później.

Drugim argumentem za graniem w nocy jest atmosfera. Wiele osób uważa, że to w nocy najłatwiej się skupić. Brak hałasu za oknem, być może inni domownicy już śpią, nikt o tej porze nie przyjdzie w odwiedziny oraz jest mała szansa, że zadzwoni telefon. Jest po prostu cicho i spokojnie. W przypadku ciepłych pór roku, w nocy jest również dużo chłodniej (raczej nikt nie lubi grać w czasie upału, chyba, że jest posiadaczem klimatyzacji).

Oprócz tego, w nocy na LoL-u jest mniej graczy, niż za dnia. Jest większa szansa, że w kolejnej grze spotkamy kogoś z poprzedniego meczu (to zależy też od dywizji, wiadomo). Są osoby, które uważają, że to duża zaleta, ponieważ wiemy czego się spodziewać po danej osobie lub łatwiej się z nią dogadujemy.

Przy okazji innych graczy: nie raz czytałam na forach bardzo dziwne opinie, że noc nic nie zmienia, ponieważ w innych krajach wtedy jest dzień i dzieci i tak będą grać. Owszem, ale przecież mamy własny serwer. To nie jest tak, że gdy w Polsce jest środek nocy, to np. na Ukrainie jest samo południe. Niestety, wielu graczy żyje w błędnym przekonaniu.

Granie w dzień

Granie w dzień

Wszystko byłoby zbyt piękne, gdyby nocne granie było idealnym kluczem do sukcesu. Nie każdy może sobie pozwolić na przestawienie trybu życia na typowo nocny, więc w ciągu dnia musi wykonywać jakieś obowiązki. Szkoła, praca, życie towarzyskie czy cokolwiek innego. Z każdą godziną funkcjonowania stajemy się bardziej zmęczeni, a nasz umysł pracuje wolniej. Przesypiając całą noc, będziemy znacznie bardziej wypoczęci, niż w przypadku grania i odsypiania nad ranem. A po odpowiedniej dawce snu mamy więcej energii i lepszą koncentrację, co na pewno przydaje się w grze League of Legends.

Grając w dzień możemy spotkać więcej naszych znajomych, którzy akurat będą zalogowani. Oczywiście, o ile nasze życie towarzyskie nie kręci się wokół nocnych marków. Grając w nocy, często musimy odsypiać w dzień lub jesteśmy wtedy zmęczeni, a moglibyśmy poświęcić ten czas na spędzenie go z masą innych graczy Ligi.

Innym argumentem za graniem w dzień jest stan naszego wzroku. Wielu osobom nie służy sztuczne światło. Grając w ciemności lub przy dość kiepskim oświetleniu może pojawić się zmęczenie wzroku, łzawienie oczu lub bóle głowy. Nie mówię oczywiście, że od grania w nocy od razu oślepniemy, po prostu jeśli nie możemy zapewnić sobie dobrych warunków, to przez samą troskę o wzrok, lepiej jest grać w dzień.

Ostatnią zaletą grania w dzień może być to, że po prostu szybciej znajdzie nam grę (oczywiście zależy od dywizji). Nie każdy lubi długo czekać na mecz i woli siadać do LoL-a w godzinach, gdy najwięcej graczy jest online.

Podsumowanie

Czy istnieje najlepsza pora na granie? Nie. Przynajmniej nie dla każdego. Wszystkie wady i zalety to podsumowanie dziesiątek wypowiedzi przeróżnych osób. To, o jakiej porze czujemy się najlepiej, zależy od naszego organizmu i indywidualnego trybu życia. Nikt nie zapewni nam, że w nocy na pewno nie spotkamy żadnych dzieciaków, a w dzień będziemy wypoczęci i w świetnej formie. Warto obserwować swoje samopoczucie i to, kiedy idzie nam najlepiej.
Najważniejsze jest to, że wyniki naszej gry zależą od nas samych. Jeśli chcemy, by nasze gry były efektywne, a wyniki coraz lepsze, to powinniśmy skupić się na grze i wykorzystywać swoje umiejętności niezależnie od pory dnia lub nocy.

Na koniec chcemy zapytać Was, o jakiej porze najlepiej idzie Wam w grze? Jesteście nocnymi graczami czy wolicie dzienne rozgrywki? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Tekst inspirowany: klik, klik, klik