League of Legends r.

Na ARAM-ie nie będzie remake’ów

Remake to system pozwalający na ponowne rozpoczęcie gry, jeżeli jeden z graczy jest AFK od jej początku. Niestety nie jest on dostępny na ARAM-ach - i nie zanosi się na to, żeby Riot go wprowadził...

Remake na ARAM-ie

Obecnie na ARAM-ach nie jest możliwe korzystanie z funkcji remake. Z czego to wynika? Kwestia ta była już poruszana jakiś czas temu przez riotera Mortdoga [źródło]:

Nie dodamy remake’ów do ARAM-a. Sądzimy, że jeśli zrobilibyśmy to, ilość AFK-ujących graczy wzrosłaby po to, by mogli zrobić szybko remake, kiedy sądziliby, że kompozycja postaci byłaby niesprawiedliwa. To jest gorszy skutek niż okazjonalne AFK-owanie, zwłaszcza że czasem jesteś w stanie wygrać gry 4v5!

Dziś ten sam rioter podtrzymał to stanowisko:

Rozważaliśmy to bardzo konkretnie, ale nie czuję, żeby ryzyko było tego warte, mogłoby to prowadzić do dużego zwiększenia liczby AFK-ów.

Zamiast tego upewniliśmy się, że czas poddawania się jest dość niewielki (8 minut). Czasami możesz wygrać 4v5, a jeśli nie, możesz wyjść bardzo szybko. To wydawało się i nadal się wydaje odpowiednim rozwiązaniem.

Rzeczywiście gracze mogliby zmuszać team do remake’ów po otrzymaniu niewygodnej kompozycji lub nielubianego bohatera.

Jak działa remake?

Jeżeli jeden (lub więcej) z graczy zostaje rozłączony lub oznaczony jako nieaktywny przez przynajmniej 90 sekund na początku gry, w trzeciej minucie drużyna z AFK-iem może rozpocząć głosowanie. Przez 30 sekund gracze decydują, czy chcą zakończyć grę i przejść do kolejnej.

  • Jeżeli w drużynie jest jeden AFK, co najmniej dwóch graczy musi zagłosować na “tak”, żeby zakończyć grę.
  • Jeżeli w drużynie jest dwóch AFK-ów lub więcej, przynajmniej jeden gracz musi zagłosować na “tak”, żeby zakończyć grę.

Opcja nie jest dostępna, jeżeli przelana została pierwsza krew w drużynie AFK-a, zanim ten opuścił mecz.

Głosujący nie otrzymują żadnych kar za przedwczesne zakończenie gry. Nie zostaną też przyznane żadne nagrody (LP, NE, XP). Gra nie zostanie uwzględniona w statystykach zwycięstw i porażek.

Karę otrzyma natomiast osoba będąca AFK (przegrana gra w promo, strata LP, LeaverBuster). W dywizjach powyżej Diamentu IV ukarany zostanie także premade nieobecnego gracza (identyczny rodzaj kar).