League of Legends r.

Matchmaking na Flex Queue

Kolejka Flex dopiero co weszła na serwery live, a już pojawiają się pierwsze skargi i problemy. Dlaczego dobieranie przeciwników na tego typu kolejce jest tak zróżnicowane? Zobaczcie sami!

W czym tkwi problem?

Znalezione obrazy dla zapytania bronze vs diamond memes lol

Na forum pojawiło się wiele skarg odnośnie Flex Queue. Mianowicie, gracze skarżą się na niezbyt wyrównane dobieranie przeciwników. Stworzono wiele postów na ten temat, aż w końcu z odpowiedzią przybył Meddler  Oto jego wypowiedź:

 

Dobieranie przeciwników oraz typy kolejek to coś, nad czym musimy popracować. Odpowiedź na to pytanie udało mi się uzyskać od jednego z naszych pracowników.
MMR kolejki Flex jest tylko delikatnie zależne od MMR, jakie uzyskaliście grając rankedy w poprzednim sezonie. W rezultacie, przez pierwsze kilka meczy, będą mogły mieć miejsce sytuacje jak ta. Głównie, jeśli gracze z niższych dywizji wygrali kilka pierwszych rankedów w Flex Queue. Dobieranie stanie się bardziej dopracowane w momencie, gdy gracze będą mieli rozegrane więcej niż tylko kilka pierwszych rankedów w tym rodzaju kolejki.
Na marginesie, to jest właśnie powód, dla którego jesteśmy ostrożni, robiąc tak duży reset pomiędzy sezonami rankingowymi. Reset miał na celu sprawdzenie, czy ludzie, którzy osiągnęli wysokie rangi, będą potrafili zdobyć je ponownie. Jeśli przyłożycie się do pierwszych rankedów, po kilku grach z pewnością będziecie mogli rozgrywać mecze z równymi zawodnikami.

 

Jak widzicie, dobieranie przeciwników tego typu ma swój cel. Jeśli podczas pierwszych rozgrywek dacie z siebie 100%, w kolejnych meczach powinniście mierzyć się z graczami na swoim poziomie. Swoją drogą, co sądzicie o kolejce Flex? Podoba Wam się? Podzielcie się z nami Waszą opinią!