League of Legends r.

Maksymalizacja PZ/NE – Jak zrobić to najlepiej!

Niektórzy z was zastanawiają się, co zrobić z niebieską esencją, gdy ta zostanie wprowadzona, a większość bohaterów zdążyli już zdobyć. Pewien użytkownik Reddita przemyślał jak zwiększyć maksymalnie Punkty Zasług/Niebieską Esencję podczas reworku. Zobaczcie!

maksymalizacja PZ/NE

 

Maksymalizacja PZ/NE

 

Obecnie wiemy, że mnożnik Niebieskiej Esencji będzie wynosił 6,5x, gdy tylko rework wejdzie na serwery. Oznacza to, że championy będą kosztować dokładnie tyle, co obecnie, jednak w NE (będę używał tego skrótu, jako Niebieska Esencja), a nie PZ (Punkty Zasług).

Po pierwsze:

Nie powinniście kupować na ten moment żadnych bohaterów, używając NE. Stracicie w ten sposób za dużo, nieopłacalny wydatek esencji, którą i tak później będziecie dostawać. Warto dodać, że najtańsi bohaterowie (Ashe, Garen) za 450 PZ kosztują 60 NE w warsztacie. Kupując takiego bohatera, tracicie możliwość re-rolla, który czasem przynosi ogromne korzyści, oraz disenchantu. Co do disenchantu, za najtańszą postać dostaniemy 87 NE. Więc kupując, tracicie 60 + 87, czyli 147 NE. Teraz używając przelicznika 6,5x, wyliczamy, że 147 × 6,5 = 955 NE po aktualizacji, zastanówcie się więc, co bardziej się opłaca.

 

Killerofheroes ma do zebrania wyłącznie bohaterów za 4800 i 6300 PZ. Pytaniem jest, czy powinien zakupić kilku bohaterów, czy zainwestować w Tajemnicze odłamki bohaterów. Mimo wszystko jedyną opcją, biorąc pod uwagę, że przelicznik 6,5x zostanie na pewno, jest kupowanie odłamków.

Jeśli szansa na zdobycie odłamka bohatera będzie, mniej więcej, równa, to średnia wartość konwersji przypadająca na odłamek będzie wynosić około: (0,0942 × 1280) + (0,1594 × 1527) + (0,1739 × 1839) + (0,3406 × 1969) + (0,2319 × 2112) = 1842,36 NE. Sprawdzając te obliczenia w Excelu, liczby wyszły lekko większe, ale na potrzeby artykułu zaokrągliłem je. Liczba ta wychodzi tylko i wyłącznie w momencie, gdy disenchantujemy, nie kupujemy i nie re-rollujemy. Maksymalna wartość powinna wynosić około 2256 NE, biorąc pod uwagę, że musimy odblokować tylko bohaterów za 6300 PZ.

Co więc z re-rollem?

 

Cóż, jeśli nie przeszkadzają wam randomowe dropy, to możecie to robić. Średnia wartość rollowania zależy ściśle od liczby nieposiadanych przez Was bohaterów. Redditer przygotował dla was arkusz, na którym możecie zobaczyć, czy powinniście re-rollować, czy disenchantować. Arkusz dostępny tutaj! Jeśli chcecie edytować i obejrzeć, wystarczy zrobić kopię i to na tyle.

Jak pracować na tym arkuszu?

Musicie policzyć, ilu championów nie posiadacie w danym progu cenowym.
Zielone liczby – oznaczają, że powinniście zrobić re-roll.
Białe liczby – oznaczają, że lepszy będzie disenchant.

Informacja: Zawsze rozkładajcie odłamki postaci za 6300 PZ, gdyż będzie to dla was transakcja na plus (oczywiście, jeśli nie będziecie potrzebowali 1/2 odłamków do permanentnego bohatera).

 

TL;DR

  1. Nie odblokowujcie za NE bohaterów obecnie, gdyż przy przeliczniku 6,5x za dużo stracicie.
  2. Sprawdź średni koszt Tajemniczego odłamka bohatera na tej stronie.
  3. Kupuj odłamki bohaterów, dopóki na arkuszu widzisz wartość niższą niż 1700 w pierwszych kilku rzędach. To nie jest rada dla Ciebie, jeśli kupiłeś tanich championów.
  4. Dla największej wartości powinieneś re-rollować odłamki z zielonych rzędów i disenchantować te z białych.
  5. Zawsze disenchantuj odłamki za 6300 PZ, wyjaśniłem to wyżej.
  6. Po prostu powinniście zamieniać najtańsze tiery bohaterów (450 i 1350 PZ). Czekajcie do reworka, żeby zobaczyć, czy będzie się opłacać disenchantować droższe. Zawsze zaczynajcie od najtańszych do najdroższych.

 

Co o tym sądzicie? Myślicie, że te obliczenia działają? Zastosujecie się do poradnika? Odpowiedzi udzielajcie w komentarzach!