League of Legends r.

Letnie wydarzenie (i przepustka) prawdopodobnie w patchu 10.15 (wraz z Nexus Blitz)

Od pewnego czasu słyszymy o letnim evencie określanym nazwą Summer Festival. Wygląda na to, że możemy się go spodziewać w patchu 10.15.

Zobacz też:

Summer Festival będzie w 10.15?

Summer Festival to miano, jakim określany jest kolejne wydarzenie. Podczas eventu ma być dostępny tryb Nexus Blitz (zobacz: Nexus Blitz: kiedy, co nowego, wszystkie dostępne wydarzenia i nagrody). Będziemy też mogli kupić przepustkę.
Wiemy już, że wydarzenie rozpocznie się w lipcu. Nie nastąpi to w patchu 10.14 (najbliższym) – na serwerze testowym nie pojawiła się żadna zawartość, która wskazywałaby na jego wystąpienie (loot, przepustka, skórka prestiżowa za tokeny).
Kolejny trop to w takim razie patch 10.15.
Wskazują na to też pliki, które pojawiły się na PBE, związane z Lillią (zobacz: Lillia’s Haiku – dodano łup na PBE związany z nową bohaterką. Prawdopodobna data wydania?). Jest to łup o nazwie Lillia’s Haiku:

Odkryłeś Lillię w lesie. Będzie możliwa do otworzenia 22 lipca 2020 roku o godz. 21.00 czasu polskiego.

Prawdopodobnie będzie to nowa bohaterka. Jeśli rzeczywiście tak będzie i pojawi się na serwerach live 22 lipca (czyli w dniu rozpoczynającym patch 10.15), możliwe, że wraz z jej wydaniem rozpocznie się nowy event. Najbliżsi nowi bohaterowie mieli bowiem zostać udostępnieni graczom właśnie podczas eventu, co wiemy z ostatniej roadmapy:

Po dżunglerce wypuścimy nowego zabójcę. Będziecie mieć możliwość bliższego poznania obu tych bohaterów już w przyszłym miesiącu podczas wielkiego letniego wydarzenia.

Z wcześniejszych zapowiedzi (Teaser nowej postaci! O nowych bohaterach w 2020 roku: jungler i zamaskowany bohater) wiemy też, że nowa dżunglerka powinna rozpocząć event:

Wydarzenie rozkwitnie wraz z nowym dżunglerem, a następnie wzbogaci je zamaskowany bohater, którego ciężko zabić.

Podsumowując…

Prawdopodobnie w patchu 10.15 pojawi się nowy event (z przepustką i Nexus Blitz) oraz nowa postać (prawdopodobnie Lillia).

Przypominamy jednak: nie są to informacje oficjalne, a jedynie podejrzenia wysunięte na podstawie ujawnionych plików.

Patch 10.15 – kiedy?

Patch 10.15 jest planowany na środę, 22 lipca 2020 roku.
Pamiętajmy, że event nie musi rozpocząć się w dniu patcha – może to nastąpić w trakcie obecności patcha na serwerach live.