League of Legends r.

Które postacie są najsilniejsze po wymasterowaniu?

Gro osób często zadaje sobie pytanie: "Jaką postać mainować, żeby wbić tego Mastera?". W tym artykule znajdziecie odpowiedź na to pytanie!

Pewnie nie jednokrotnie znużeni ciągłymi nerfami na Waszej Syndrze, bądź po prostu znudzeni graniem jedną postacią, postanowiliście znaleźć nowego maina. Jednak pytanie brzmi: “Kim grać, żeby wymainowany był OP?” Poniżej znajdziecie listę postaci, które po wymasterowaniu dają sobie spokojnie radę w każdej dywizji, oraz jednocześnie wpisują się w obecną metę.

 

Top

Yasuo – ulubiony rak wszystkich gracz. Uważany za kompletnego no-skilla, dla ludzi bez rąk, bez mózgu i bez komputera… Prawda jest taka, że żeby w 100% wykorzystać potencjał tego herosa, potrzeba rozegrać dziesiątki, o ile nie setki gier. Dopiero wtedy możemy uważać, że w pełni wymasterowaliśmy Yasuo. Znajduje się on na tej liście, ze względu na swój potencjał do outplayu, zarówno 1v1 jak i 1v5.

Fiora – kolejna postać uważana za no-skilla, raka tej gry, gracze Fiory powinni się zabić etc. I tutaj sytuacja podobna do Yasuo. Niby postać dosyć łatwa, żeby wygrywać starcia 1v1, jednak dopiero po głębszym ( ͡° ͜ʖ ͡°) poznaniu Fiory możemy w 100% wykorzystać jej potencjał do solo carryowania. Wszystko za sprawą jej Riposty – [W], który może odbić KAŻDE CC, które razem z wysoką mobilnością tworzą z niej jedną z lepszych postaci do outplayu w grze.

Gnar – chyba najlepsza postać do starć drużynowych w tym zestawieniu. Jest jednocześnie łatwy do ogarnięcia podstaw, ale dosyć trudny żeby wykorzystać jego mechaniki w 100%. Jednak po wyuczeniu się Gnara na pamięć, możemy śmiało miażdżyć przeciwników, czy to w normalnej formie, czy za pomocą Mega Gnara.

Riven – kolejna postać uważana, za nowotwór tej gry… Strasznie rakogenny ten post, nie uważacie? Tutaj identyczna sytuacja jak przy Fiorze i Yasuo. Riven posiada multum szybkich zagrań, które ogarnięta Riven potrafi wykorzystać, żeby zadać tonę obrażeń. Samo ogarnięcie resetowania animacji na Riven wymaga kilkunastu, o ile nie kilkudziesiąciu gier

Gangplank – najbardziej pomocny toplaner w zestawieniu. I kolejna postać bazująca na wysokich obrażeniach. Gangplank jest doskonałą postacią w późniejszych fazach gry, ponieważ jego obrażenia z beczek są kosmiczne. No właśnie… Beczki… Dobre użycie beczek w teamfightach często zapewnia nam zwycięstwo, a perfekcyjnie wyczucie czasu, kiedy zdetonować beczkę, oraz kiedy użyć naszego Abordażu, jeszcze bardziej umacnia go w pozycji, postaci obowiązkowej do wymasterowania.

Warte wspomnienia:

Camille, Irelia, Ekko, Jayce, Quinn, Rumble, Pantheon

 

Mid

Syndra –  jest prawdopodobnie jednym z lepszych midlanerów do walk 1v1, z powodu możliwości focusowania jednego celu. Ponadto jej AoE damage jest bardzo wysoki, a w późniejszych fazach gry jest w stanie zabić przeciwnego ADC za pomocą jednego combo (bez użycia R). Jednak, żeby wykorzystać w pełni jej potencjał musimy ją wymasterować – dopiero wtedy będziemy w stanie trafić każde E.

Zed – jest typową postacią nastawioną na outplay. Jedni uważają, że jest łatwą postacią, jednak prawda jest taka, że żeby poznać jego umiejętności, musimy naprawdę sporo się nauczyć. Posiada on bardzo wysoki damage, oraz duże mobility, co sprawia że w rękach doświadczonego gracza jest prawdziwym potworem.

Taliyah – aktualnie jest ona najciekawszy pickiem, jeżeli chodzi o postacie do masterowania. Posiada bardzo przyjemny spell set, jest mobilna, oraz ma bardzo duży potencjał do roamowania. Jednak wymaga ona naprawdę wielu gier, żeby w pełni poznać jej umiejętności. Jest ona wtedy wielkim utrapieniem dla drużyny przeciwnej, ponieważ jej obrażenia są ogromne.

Orianna – kolejna postać, która jest uważana za łatwą. Jednak żeby w pełni wykorzystać jej potencjał musimy cały czas zwracać uwagę na pozycję naszej kulki. Wielu początkujących graczy nie zwraca na to uwagi, i potem dziwią się czemu kula leci do nich 2 sekundy, bądź czemu ulti aktywowało się w okolicach wieży, a nie w środku szeregów wroga. Jednak dobra Orianna, to prawdziwy skarb dla drużyny i moim zdaniem jest to najlepsza postać do wspinania się w SoloQ.

Ahri  – przebiegła lisica, szybka jak jastrząb, drapieżna jak orł… Czy jakoś tak. Jeden z lepszych picków, jeżeli potrzebujemy mobilnego APC. Dzięki dobrze wymierzonemu charmowi, może wygrać większość starć 1v1, a w połączeniu z niskimi czasami odnowienia sprawia, że jest doskonałym bursterem.

Warte wspomnienia

Cassiopeia, Anivia, Brand, Ekko, Fizz, Kassadin, Katarina, LeBlanc, Twisted Fade

 

Jungle

Kayn – nowa postać z niezwykle ciekawym skill setem, oraz jedną z większych możliwości do snowballowania w grze. Piekielna mobilność z wysokim procentem udanych ganków sprawia, że jest wręcz doskonałym pickiem do nauki. Wymasterowany potrafi zasiać zamęt w szeregach wroga za pomocą formy Darkina, a i przy pomocy formy Zabójcy może rozpętać nie małe zamieszanie.

Lee Sin – chyba najbardziej oczywista postać, jeżeli chodzi o proporcje umiejętność gry – siła.  Najbardziej mobilna postać w grze, z jednym najlepszych skill setów. Czego chcieć więcej? Jego doskok z Q, razem z dashem na W, w połączeniu z świetnie wymierzonym kopem, potrafią odwrócić losy teamfightu. Jednak, żeby dobrze wykorzystać jego umiejętności, oraz pasywkę potrzeba rozegrać nim kilkadziesiąt gier. Wtedy jest prawdziwym potworem do wbijania dywizji.

Gragas – wielki powrót wielkiego człowieka do mety w jungle. Tego jegomościa też nie trzeba przedstawiać. Tank ze sporymi obrażeniami, oraz jednym z ciekawszych CC w grze – [R]. Jest kolejną postacią, która należy do grona łatwy do nauczenia, ale trudnych do wymasterowania. Jednak, jeżeli nauczymy się różnych combosów, jak np Q+W+E+Flash+R+Q zapewnimy sobie miejsce w Diamencie.

Zac – jedna z częściej nerfionych postaci w tym sezonie, jednak mimo wszystko świetnie wpasowuje się do tego zestawienia. Dobre opanowanie jego skill-setu wymaga kilkunastu gier, jednak jeżeli tego dokonamy, możemy śmiało wykorzystywać jego potencjał

Maokai – drzewiec powoli odzyskuje w oczach graczy, za sprawą buffa Cinderhulka, który miał miejsce kilka patchy temu. Dobry clear campów, sprawia że jest dobrym leśniczym, a dobre zagranie jego umiejętności wymaga trochę praktyki. Jednak dzięki temu jest wręcz idealnym inicjatorem starć drużynowych.

Warte wspomnienia:

Elise, Graves, Ivern, Kha’Zix, Rengar, Hecarim, Shaco

 

ADC

Jhin – za sprawą powrotu “lethality-meta”, Jhin powoli wraca do łask graczy. Jego wysoki damage, w połączeniu z wysoką użytecznością w teamfigthach za sprawą Rki, zapewniają mu miejsce na tej liście.

Vayne – najbardziej irytujący ADC, który jednocześnie ma największe możliwości do outplayowania. Jest ona niezwykle trudna do wymasterowania, jednak kiedy uda nam się to osiągnąć, będziemy w stanie robić takie playsy jak zapomniany już dzisiaj Gosu. Pick naprawdę wart nauki

Draven – kolejny ADC z bardzo dobrym snowballem. Wystarczy dać mu kilka zabójstw, i myk! 1200 HP zabrane z jednego auto ataku. Po zbudowaniu Death’s Dance, oraz użyciu Bloodlusta jako main masterki nasz lifesteal jest ogromny.

Caitlyn – w rękach dobrego strzelca Caitlyn może wyrządzić nie lada szkody w przeciwnej drużynie. Odpowiednie wykorzystanie pułapek, oraz dobre zagranie E sprawia, że jest najlepszum kiterem w grze.

Twitch – cichy zabójca, który z zaskoczenia może wejść na tyły wroga i dosłownie zamieść ich pod dywan. Niezwykle duże obrażenia po aktywowaniu Rki, w połączeniu z trutką sprawiają, że jest to pick obowiązkowy dla graczy, którzy cenią sobie szybkość w zabijaniu.

Warte wspomnienia:

Ashe, Jinx, Ezreal, Lucian, Kog’Maw

Support

Rakan

Thresh – uważany za jedną z trudniejszy postaci posiada chyba najlepszy skill-set ze wszystkich supportów. Po rozegraniu kikudziesięciu gier będziemy w stanie robić świetne outplaye za pomocą naszego hooka. Ponadto dobrze rzucone W uratuje nie jednego sojusznika (jeżeli pajac potrafi kliknąć w latarnię)

Rakan – aktualnie jeden z silniejszych supportów, ze świetnym utility, oraz jedną z lepszych inicjacji w grze. Piekielnie mobilny champion, po wymasterowaniu dosłownie rozkochuje w sobie wrogów.

Janna – jeden z bardziej bezpiecznych picków, oraz jeden z bardziej znienawidzonych championów. Nosi miano “postaci dla boostowanych dziewczyn”, jednak po wymasterowaniu to Janna jest postacią, która carryuje. Jej tornado jest aktualnie najlepszych CC w grze, ponieważ może przerwać praktycznie każdą inicjaję – jak np E Zaca, czy Q Lee Sina.

Blitzcrank – podobna sytuacja do Thresha. Bardzo ciekawy pick do wyłapywania przeciwników, a jeżeli ogarniemy do perfekcji naszego graba, będziemy w stanie wygrywać gry równie łatwo, jak przeciwnicy wpadają w nasze żelazne uściski.

Bard – support już trochę zapomniany – a szkoda. Niezwykle silny, a jednocześnie piekielnie trudny. Świetna umiejętność, która pozwala mu szybko roamować na inne linie, w połączeniu z ultem, który może kompletnie odwrócić losy teamfightu zapewnia mu miejsce w tym zestawieniu.

Warte wspomnienia:

Braum, Lulu, Karma, Soraka, Maokai

Kolejność w tej liście była oczywiście losowa, oraz były to tylko przykłady dobrych postaci do wymasterowania. Postacie wspomniane poniżej każdej roli również są niezmiernie silne po wymasterowaniu. A jakie jest Wasze zdanie? Mainujecie kogoś z nich? Dajcie koniecznie znać w komenatrzu