League of Legends r.

Kto warduje najwięcej?

Która dywizja i rola stawia najwięcej wardów? Które trinkety są najpopularniejsze? Tutaj znajdziecie wszystkie informacje...

Oto wykresy stworzone przez jednego z użytkowników Reddita – Mobalyticsa.

Dane pochodzą ze 100 gier solo graczy i są przedstawione w zależności od roli, dywizji i ligi. Wykorzystano po 2 500 gier w każdej dywizji (od Brązu do Challengera).

Średnia ilość wardów postawionych w grze

3ydu89G

Średnia ilość niebieskich wardów postawionych w grze (Farsight Alternation)

CNpTkKX

Średnia liczba wardów z Sightstone’a postawionych w grze

DhfkSD6

Średnia liczba pinków postawionych w grze (Vision Ward)

jbqRvsn

Średnia liczba żółtych wardów postawionych w grze (Warding Totem)

Yg28n8O

Średnia liczba zniszczonych wardów w grze

rgZDyOZ

Podsumowując…

  • Mało graczy z Brązu i Srebra rozumie wartość niebieskiego trinketu i Oracle Alternation – używają przeważnie tylko zwykłego warda przez całą grę.
  • Im wyżej się wspinasz, tym mniej podstawowych wardów jest stawianych, a pojawia się więcej tych zaawansowanych czyli np. pinków.
  • Challengerzy stawiają więcej wardów niż ktokolwiek inny. Ale co ciekawe, gracze wsparcia z tej dywizji stawiają ich mniej niż ci z Mastera, Diamentu, a nawet Platyny. Nie wynika to jednak z małego zaangażowania, a z tego, że cała drużyna zajmuje się wardowaniem – ciężar ten nie spoczywa tylko na supporcie.
  • Od Złota i wyżej można zaobserwować tendencję: junglerzy i supporci preferują Oracle Alternation od 9 poziomu, natomiast mid-, toplanerzy i ADC wolą Farsight Alternation.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]