r.

Jak korzystać z nowego HUD-a?

Zastanawiasz się, jakie funkcje niesie za sobą nowy HUD? Zajrzyj poniżej, a dowiesz się, co ciekawego można teraz robić w interfejsie League of Legends!

Poniżej znajduje się lista tego, co można zrobić z nowym wyglądem interfejsu w League of Legends:

  1. Możesz przesuwać bohaterów w tabeli wyników – oznacza to, że możesz łatwiej odczytać ilość zabitych przez przeciwnika minionów. Dzięki temu możesz także ustawić linię naprzeciw linii i łatwiej porównywać, komu lepiej idzie w danej rozgrywce.
  2. NAPRAWIONO BUG. Mogę brzmieć głupio, jednak przedtem można było przesunąć tabelę wyników ponad ekran w taki sposób, że widać było tylko dolną połowę. Aby naprawić ten błąd, należało restartować grę. Obecnie nowa tabela wyjdzie tylko połowicznie za ekran i nie będzie trzeba resetować gry, aby to naprawić.
  3. Nowy wygląd daje nam możliwość lepszego odczytu statystyk, po lewej stronie mamy dwie grupy statystyk. Jedną dla AD, drugą dla AP. Lewa strona zawiera regenerację życia, pancerz, penetrację pancerza, szanse na uderzenie krytyczne, obrażenia, szybkość ataku oraz zasięg ataków bohatera. Strona prawa natomiast posiada: czas odnowienia umiejętności, przebicie umiejętności, moc umiejętności, regenerację many, odporność na umiejętności. W tak małej przestrzeni zawarte jest wszystko, co musimy wiedzieć o naszym bohaterze, dzięki czemu podejmowanie decyzji i orientacja w grze jest dużo łatwiejsza.
  4. Po wciśnięciu klawiszy Ctrl + F, na stałe pojawia się ping (ms) oraz FPS’y. Przed zmianą ta możliwość nie była na tyle dobrze dopracowana.
  5. Po wciśnięciu [C] pojawią się oba panele, więc zamiast klikania w informacje o bohaterze, a następnie klawisza [C], wystarczy wcisnąć klawisz [C].
  6. Po zmianach ikony bohaterów są wyświetlane po prawej stronie nad minimapą. Kiedy przestawisz bohaterów w tabeli wyników, zostaną oni automatycznie ustawieni tak samo nad minimapą. Którykolwiek z ginących bohaterów będzie wyświetlał się po prawej stronie nad minimapą w kolejności od tego, który zginął najwcześniej do tego, który najpóźniej.

Kilka porad, aby dostosować się do nowego wyglądu:

  • Sprawdzanie najpierw, ile minionów zabiłeś, następnie patrzenie na czas gry. Zabij kilka minionów, spójrz na licznik, następnie patrz na czas gry, zmieniaj to kilka razy, aby się przyzwyczaić do patrzenia na ilość minionów i czas gry.
  • Znajomość ukazanych statystyk, przed każdą grą po cichu powtarzaj sobie, za co odpowiadają poszczególne statystyki bohatera.
  • Przedmioty są teraz po prawej stronie. Kup przedmiot i natychmiast popatrz na prawą stronę. Pozwoli Ci to na pozbycie się nawyku patrzenia na lewą stronę w poszukiwaniu przedmiotów.

Mam nadzieję, że pomogło Ci to w przystosowaniu się do nowego wyglądu!

Co myślicie na temat zmiany wyglądu? Już od dawna użytkownicy proponują najrozmaitsze zmiany w kliencie, w grze itp. Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!