r.

Kontrolowanie emocji na Solo Queue

Emocje odgrywają ważną rolę w Twoich osiągnięciach na Summoner's Rift. Spokojny umysł jest kluczem do kolejnego zwycięstwa. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że gra z niespokojnym umysłem wpływa negatywnie na wszystko co robisz podczas gry. Podejmowanie dobrych lub złych decyzji, to wszystko zależy od stanu twojego umysłu. W tym poradniku wyjaśnię Ci, jak kontrolować swoje emocje, oraz jak radzić sobie z tymi, którzy tego nie potrafią.


mind_control
 

Zdenerwowanie przed grą

Poddenerwowanie może zacząć się już przy wyborze postaci. Gracze nie dostają swojej ulubionej roli i zaczynają się gryźć między sobą, albo przegrali poprzednią grę przez AFK’a. Jest dużo rzeczy które mogę wyprowadzić człowieka z równowagi. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu opuścić taką kolejkę. Lepiej jest opuścić kolejkę, stracić trochę pkt. i poczekać parę minut przed następną, niż grać z taką drużyną. Drugą opcja: jeżeli sojusznik nalega na pewną rolę albo championa którym chcesz grać, dobrym pomysłem będzie poproszenie o niego i uprzedzenie gracza, lub oddanie roli. Kto wie, może ta rola jest akurat jego ulubioną, a dając mu dodatkowo zaufanie wprowadzisz go w lepszy nastrój. Trzecią opcją jest zignorowanie gracza. Jest to najmniej efektywne wyjście, ale cisza na chacie, także może przywrócić mu dobre myślenie.


angry
 

Zdenerwowanie w grze ( Twoich sojuszników )

Niespokojny umysł sojuszników ogromnie wpływa na jakość ich gry. Może się to zdarzyć w wygrywającej drużynie ( throwy itp.) tak samo jak w przegrywającej ( słaba gra ). Najskuteczniejszą poradą będzie wyciszenie takich graczy i skupienie się na własnej grze. Odpowiadanie takim graczom, nawet jeżeli nie jest to dogryzanie, nie pozwoli Ci się w pełni skupić na własnej grze. Jeżeli po prostu ich wyciszysz, nie będziesz musiał zwracać uwagi na ich durne rozmowy. Kolejną opcją jest po prostu wyciągnięcie pomocnej dłoni w grze ( gankowanie, oddawanie fragów itp. ). Nic nie zmienia tak szybko nastroju jak sukces. Również chwalenie graczy, nawet za małe rzeczy może poprawić ich stan umysłu.


maxresdefault
 

Zdenerwowanie w grze ( Twoje własne )

Tak jak w przypadku zdenerwowania przeciwników. Pierwszą opcją jest wyciszenie graczy którzy powodują to zdenerwowanie. Nic bardziej nie denerwuje niż widok czatu, w którym czwórka graczy wypisuje na Ciebie reporty. Cztery guziki dla czterech graczy i od razu powinieneś bardziej skupić się na grze. Drugą opcją jest po prostu zaakceptowanie, że ktoś jest od Ciebie lepszy. Zdenerwowanie przychodzi czasem z myśli: “jestem lepszy niż to co teraz sobą prezentuję”. Akceptując przewagę przeciwnika uspokoimy się nieco i dostosujemy naszą grę do roli przegranego. Całkiem oryginalnym i skutecznym wyjściem będą też zewnętrzne źródła odstresowania jak np.: Stress Ball – widoczny na zdjęciu niżej.


pac_man_stress_ball5
 

Ostatnie uwagi

Stan umysłu bardzo wpływa na jakość rozgrywki. Całkowite skupienie możemy osiągnąć tylko wtedy, kiedy nic nas nie rozprasza. Należy pamiętać, że negatywny gracz, który nie chce zmienić swojego zachowania może szybko zostać zbanowany dzięki nowemu systemowi reportów. Ostatecznie, kiedy nie będziesz mógł poprawić swojej jakości gry i nie będziesz potrafił się skupić, może warto złapać chwilkę przerwy? Pamiętaj, że gra powinna Ci sprawiać radość, a jeżeli tak nie jest, to po co grać?

 

Myślę, że te uwagi powinny poprawić Twój stosunek wygranych do przegranych. Jeżeli w dalszym ciągu nie będziesz mógł wspiąć się wyżej, pamiętaj, że to nie takie chop siup, niektórzy są lepsi inni gorsi. Wszystko przyjdzie w swoim czasie, ja przez 2 sezony siedziałem w Goldzie, zanim zrozumiałem co powinienem zmienić w swojej grze. Daj znać w komentarzach, jeżeli chciałbyś coś dodać, lub zmienić w tym poradniku.