League of Legends r.

Kiedy wyniki Trials 2019? Riot jak zwykle w formie…

Niewielkie studio gier ogłosiło, kiedy możemy spodziewać się wyników Trials 2019. Który dom wygrał?

Problematyczny, ale całkiem udany event

Pierwsze godziny z możliwością wyboru domów były dla graczy całkiem problematyczne. Gdy tylko uruchomiono możliwość wybierania domów, spora część przywoływaczy kierowała się nie osobowością czy charakterem, a… ikonką. Nie jest to nic dziwnego: wielki zwycięzca Trials 2019 otrzymuje kilka nagród w postaci ikonki i… ikonki. Miały być animacje wykończenia (tzw. finishery), jednak okazały się zbyt problematyczne dla graczy z epilepsją, a możliwość wyłączenia ich za pomocą ustawień nie była wystarczająco domyślna. Finishery gwarantowało wykonanie misji Silver Mission – zdecydowano się zastąpić je orbem MSI 2019. Na koniec wydarzenia miały być przedłużone. Tak się jednak nie stało.

Wybór domu miał ułatwić przygotowany przez Riot quiz, który… wielu graczom w ogóle się nie wyświetlał. Oprócz tego trudności sprawiały nazwy poszczególnych domów i ich polskie odpowiedniki: wielu Polaków zwyczajnie nie zaakceptowało faktu, że Faceless to Enigma, a Warband jest Watahą. Przez pewien czas możliwość dołączania do domów była w ogóle wyłączona.

League of Bugs przez kilka minut udostępnił możliwość dołączenia do wszystkich z domów. Niewielki odsetek graczy wciąż deklaruje, że znajduje się w więcej niż jednym domu… Pojawiły się również problemy z orbami MSI 2019, a w pewnym momencie również z samymi misjami, które nie naliczały postępu nawet przez kilka dni. Podobnie było z tokenami za przepustkę sezonową Trials 2019: tokeny znikały, nie były w ogóle dodawane do konta lub pojawiały się w większej ilości (to ostatnie już rzadziej).

Mieliście trudność w określeniu charakteru danego domu. Najłatwiejsze było określenie cech graczy z United, a najtrudniejsze – Faceless. Wielu osobom wydawało się, że odzwierciedla ona klasę asasynów w grach. Nie pomogły tutaj zwiastuny filmowe ani bardzo krótkie charakterystyki. Dopiero przy okazji relacji pomiędzy domami i wychodzącymi w trakcie wydarzenia memami zadawaliście nam coraz mniej pytań.

Było świetnie

Większość graczy jest zgodna: to było jedno z lepszych, jeśli nie najlepszych, eventów “versus”. Dlaczego “versus”? W wydarzeniach VS opowiadaliśmy się za jedną ze stron w alternatywnej historii skórek, podczas gdy w Trials 2019 to gracze rywalizowali ze sobą – z tego powodu nie jest nazywany wydarzeniem VS per se.

Poprzednie edycje VS:

 • Order Versus Chaos (Dawnbringer Riven vs Nightbringer Yasuo),
 • Battle of the God-Kings (God-King Garen vs God-King Darius),
 • Cats vs Dogs (gracze wybierający koty vs gracze wybierający psy).

Wydarzenie Trials 2019 wprowadziło niesamowitą interakcję między graczami. Osobowości domów zostały bardzo podkreślone dziełami społeczności: pojawili się jajogłowi Council, niekomunikatywni Faceless, utożsamiani z bromance United i chodzący własnymi ścieżkami tajemniczy Warband. Gracze przekomarzali się między sobą w związku z wybranymi domami. Mogliśmy zaobserwować, że wcale nie jest tak mało graczy Riven z Jedności czy Soraki z Warband, jak mogłoby się wydawać.

Wybór domu był niesamowitą odskocznią od poprzedniego wydarzenia “wybierz ikonkę psa lub kota, żeby wygrać złotą ikonkę psa lub kota”. Pozwolił na nawiązanie mnóstwa rozmów w temacie charakteru graczy, a przede wszystkim tego, który z domów jest najliczniejszy czy który jest najaktywniejszy (do zwycięstwa domu liczyła się ta druga statystyka).

A zwycięzcą jest…

Jeszcze nie wiemy! Tak, zgadza się, Riot ogłosi zwycięzcę dopiero kilka dni po zakończeniu wydarzenia.

Zwyczajowo dowiedzieliśmy się o tym nie z oficjalnej strony Ligi ani żadnej specjalnej informacji, a z Twittera jednego z rioterów, Riot Xenogenica:

Ogłosimy to w ciągu kilku dni 🙂

Pełna wypowiedź poniżej:

Poprzedni zwycięzcy

Co tydzień aktualizowany był stan starć pomiędzy każdym z domów.

Tydzień 1

 1. United/Jedność
 2. Warband/Wataha
 3. Faceless/Enimga
 4. Council/Rada

Tydzień 2

 1. Warband/Wataha
 2. United/Jedność
 3. Faceless/Enimga
 4. Council/Rada

Tydzień 3

 1. United/Jedność
 2. Warband/Wataha
 3. Council/Rada
 4. Faceless/Enigma

Trzy dni przed zakończeniem wydarzenia

 1. Jedność/United – 45 punktów
 2. Wataha/Warband – 43 punkty
 3. Rada/Council – 42 punkty
 4. Enigma/Faceless – 42 punkty

Faceless zwycięzcą

“Bracia, w zasadzie już to wygraliśmy!”, jak to napisał jeden z graczy na Reddicie. Uświadomił wielu graczy Faceless, że to właśnie oni wygrali całe Trials 2019: jako jedynemu domowi nie zależało im na tym tak bardzo… co jest meritum nieprzewidywalnego charakteru Faceless – tych, którzy grają w Ligę dla zabawy, by odkryć niegrywalne picki, buildy i budować społeczną świadomość grania Soraką na topie na rankedach.

Kto wygra?

Cóż, parafrazując: napiszemy za kilka dni!