League of Legends r.

Karma po zmianach w 10.2. Support, nie solo laner

Riot Scruffy wyraża stanowisko Riotu w sprawie Karmy: zespół widzi ją bardziej jako postać wsparcia niż solo lanera.

Zmiany Karmy w patchu 10.2

Karma

  • Inner Flame  (Q)
    • Obrażenia zwiększone z 80/125/170/215/260 do 90/135/180/225/270.
  • Focused Resolve (W)
    • Obrażenia zwiększone z 30/55/80/105/130 do 40/65/90/115/140.

[Zobacz pełny opis patcha 10.2]

Karma w teledysku Phoenix.

Karma po zmianach w 10.2

Riot faworyzuje Karmę na supporcie

Riot Scruffy wyznał, że jak na razie trudno jest ocenić zmiany Karmy. “Sądzimy, że gracze, którzy uwielbiają Karmę i ci, na których najbardziej się skupiamy, grają Karmą pod supporta. Może być to trudne, ponieważ bohaterka ma tendencję do pojawiania się w wysokim ELO jako solo laner” – wyznał Scruffy w ostatnich przemyśleniach po patchu.

Rioter dodaje, że zespół będzie skupiał się na Karmie pod kątem supporta i to w tych obszarach będzie dostawać wzmocnienia.

Jego wypowiedź nie spotkała się ze zbyt dużą aprobatą na boardsach. Post ma ocenę -18. W komentarzach zarzuca się Scruffy’emu niekonsekwencję: gracze z high ELO wolą Karmę jako solo lanera, więc Riot postanawia wzmacniać ją na supporcie. Jedna z osób dopatruje się w tym intencji do kompletnego usunięcia Karmy z każdej innej roli oprócz supporta. Jak to w końcu będzie – to się dopiero okaże.

Karma jako solo laner

W patchu 10.1 jej pick rate na supporcie wynosił 3,2%. Na midzie – 0,4%, a na topie – 0,2%. Na pozostałych liniach wartość wynosiła mniej niż 0,1%. [Źródło: U.GG, ranked solo, global]

Karma jest jedną z niewielu bohaterek, które mogą poszczycić się w Lidze obecnością na trzech liniach z zachowaniem wysokiego współczynnika wygranych. Jej wszechstronne umiejętności – tarcza, przyśpieszenie ruchu, spowolnienie, ujawnienie i root – sprawiają, że dopasuje się do większości gier. Cóż, w zasadzie mogła się tym poszczycić. Od kilku sezonów jej rola jest spychana wyłącznie w kierunku wsparcia.

Mam nadzieję, że zmiany Karmy na supporcie nie wzmocnią jej pozycji jako tanka na topie.

Karma Tank