League of Legends r.

Senna: klasy postaci

Senna została błędnie zaklasyfikowana jako mag. Zostanie to naprawione w patchu 9.23. Co to oznacza?

Senna w 9.22

Marksman/Mage

Z powodu błędu w kliencie klasy Senny wyświetlają się nieprawidłowo. Jest oznaczona jako strzelec/mag. Zostanie to naprawione w następnym patchu.

O błędzie poinformował Riot August.

Senna w 9.23

Marksman/Support

Senna została przez Riot sklasyfikowana jako strzelec/wsparcie. (podklasa: zaklinacz/enchanter). Jak wspomniano, błąd z oznaczeniem jako mag zostanie naprawiony w aktualizacji 9.23.

Zmianie ulegnie wyłącznie opis postaci .

Patch 9.23 jest zaplanowany na środę, 20 listopada.

Klasy i podklasy w League of Legends

Czym są klasy i podklasy? To nie jest to samo, co role bohaterów.

Klasy bohaterów pozwalają wyznaczyć pewne główne sposoby grania różnymi postaciami. Każda klasa ma swoje wady i zalety. Jedną z takich klas są magowie – jednostki polegające na swoich umiejętnościach, często wyposażonych w efekty kontroli tłumu, jak ogłuszenia. Mają jednak niską przeżywalność – o wiele niższą niż obrońcy (tanki).

Podklasy pozwalają jeszcze bardziej sprecyzować i zaszufladkować postacie. W ten sposób obrońcy dzielą się na inicjatorów (vanguards) i strażników (wardens). Ci pierwsi są odpowiedzialni za rozpoczynanie walk drużynowych, drudzy – bezpośrednią ochronę sojuszników.

Klasa nie wyznacza roli w grze, a więc alei, na której może grać dana postać.

Czy każdy strażnik to support? Jednym ze strażników jest Shen – postać, która najczęściej pojawia się na górnej alei. To, dlaczego gra się nim częściej na topie niż na supporcie, to wynik obecnej mety. W dawnych czasach nikogo nie dziwiła Soraka na topie, Twisted Fate jako APC (dla przypomnienia: AP Carry AD Carry), Nautilus na dżungli, Teemo na supporcie czy Jhin na midzie. W s9 mogliśmy zobaczyć tak niestandardowe duo, jak Sona i Taric na bocie. Klasa nie determinuje tego, kim jest dany bohater – gdzie się nim gra i w jaki sposób. Pozwala ich sklasyfikować.

Klasy i podklasy w League of Legends