League of Legends r.

Jakiego eventu możemy spodziewać się po Worldsach?

Event związany z Worldsami wystartował. Jakich wydarzeń jeszcze możemy się spodziewać w 2019 roku?

Zobacz też:

Eventy w 2019 roku

Tegoroczne eventy (z przepustką), które już się odbyły:

Jeszcze jeden event w 2019 roku

Zgodnie z informacjami od riotera Adriaana Noordzija w tym roku odbędzie się jeszcze tylko jedno wydarzenie [źródło, potwierdzenie z ostatnich dni, potwierdzenie z dziś].

Uwaga! Przez “wydarzenie” rozumiemy oficjalny (tj. ogłoszony przez Riot jako event) event w League of Legends z przepustką, misjami i skórkami. Wydarzeniem nie są same misje w grze (jak np. w przypadku tegorocznego wydania skórek Star Guardian).

Jakie będzie ostatnie wydarzenie w 2019 roku?

Termin

Wydarzenie z okazji Mistrzostw Świata potrwa do 19 listopada (czyli do końca sezonu). Oznacza to, że będzie ono połączone z obchodami dziesięciolecia League of Legends. Obejmie ono aż cztery aktualizacje:

  • 9.19: 25 września – 9 października 2019 r.
  • 9.20: 9-23 października 2019 r.
  • 9.21: 23 października – 6 listopada 2019 r.
  • 9.22: 6-20 listopada 2019 r.

Jest to wyjątkowo długie wydarzenie – zazwyczaj trwały one około miesiąca (czyli dwa-trzy patche).

Kolejnego eventu możemy się więc spodziewać dopiero po 20 listopada. Jako że zazwyczaj Riot robił przerwę pomiędzy wydarzeniami (wyjątek: Arcade i PROJECT), możliwe, że ostatni event będzie miał miejsce w grudniu – prawdopodobnie od początku grudnia do końca roku.

Harrowing?

Pierwotnie jako ostatnie wydarzenie podejrzewaliśmy Harrowing – jednak nie wydaje się ono prawdopodobne jako osobny event. Harrowing odbywało się zazwyczaj na przełomie października i listopada (w końcu jest to odpowiednik Halloween, obchodzonego 31 października). Termin ten pokrywa się więc z terminem wydarzenia z okazji Worldsów. Nie powinniśmy więc spodziewać się z tej okazji przepustki.

Całkiem prawdopodobne jest jednak wydanie z tej okazji skórek i misji (jak w przypadku wydania skinów Star Guardian). Być może zobaczymy też wtedy edycję prestiżową za Punkty Prestiżu (o czym szerzej pisaliśmy tutaj).

Snowdown Showdown

Po Worldsach układ aktualizacji będzie się prezentował następująco (na podstawie harmonogramu patchowania):

  • 9.23: 20 listopada – 11 grudnia 2019 r.
  • 9.24: od 11 grudnia 2019 r. (nie znamy daty końcowej).

To prawdopodobnie podczas tych dwóch patchów możemy się spodziewać ostatniego eventu. Raczej nie powinien on się pojawić w listopadzie – zazwyczaj Riot starał się robić przerwy między eventami (wyjątek to Arcade i PROJECT). Byłoby to też wskazane w tym wypadku – w końcu wydarzenie związane z Worldsami trwa wyjątkowo długo i może być dla graczy męczące. Prawdopodobnie więc dopiero w grudniu rozpocznie się kolejny event. A jeśli grudzień, to oczywiście… Snowdown!