League of Legends r.

Jak wyjść z brązu/silvera/każdej innej rangi?

Jak łatwiej wspinać się w rangach? A może jest jakiś magiczny sposób, który pozwoli wyjść z brązu? Przekonajcie się sami!

Podejście

Coś z czym każdy może mieć problem. Ciężko jest czasem mieć “dobre” podejście, kiedy nasz team poddaje grę od 15 minuty, feeduje i jednym słowem – trolluje, aby szybciej skończyć. Gracz, który jest pozytywny i cały czas ma dobre podejście do gry, zapyta pewnie: “A co mogę zrobić, aby lepiej grać?”, natomiast gracz ze złym podejściem nie chce uczyć się na swoich błędach i zwala winę za swoją grę na innych graczy. Jest jeden prosty trick, jeżeli nasza drużyna jest toksyczna na chacie – wyciszmy ich. Tak po prostu – /mute all. I po krzyku – my mamy spokój i nie tiltujemy się, a nasi sojusznicy może się ogarną.

Skill

Jesteśmy dopasowywani do rang na zasadzie skilla, jakiego okażemy podczas pierwszych 10 meczów w danym sezonie (czasem niestety wszyscy wiemy, jak czasem wyglądają te mecze). Ważne jest, aby cały czas starać się być lepszym – uczyć się nowych rzeczy, polepszać nasze last-hitowanie, trafianie skillshotów itp. Zawsze możemy oglądać filmiki pokazujące takie nowe sztuczki lub po prostu oglądać mecze na najwyższym poziomie – rozpiskę LCS można znaleźć tutaj!

Poprawa Twojej gry

Jak można poprawić grę? Jest kilka rzeczy:

  • Wybierz dwie pozycje, na których chcesz grać – można oczywiście być one-man-army i potrafić grać na każdej roli, ale czy to ma sens? O wiele lepiej jest opanować 2 pozycje (i okazjonalnie supporta).
  • Wybierz po dwie postacie na dwie linie – tak jak powyżej; można oczywiście znać każdą postać i grać co mecz inną. Niestety to nie da takich efektów, jakbyśmy znaleźli te 4 postacie, które są idealne dla nas. Najlepiej by było, jakbyśmy poznali jakieś postacie, które mogą grać na obu naszych liniach, np. Cho (<3), Brand, Annie etc.

Matchupy

Znanie kontr jest niesamowicie ważne – podczas grania na linii może to zadecydować o stylu gry, który musimy przyjąć. Dobrym sposobem jest sprawdzenie podczas wybierania postaci stron typu Champion.gg, championcounter.com. To powinno zobrazować postacie, które kontrują postać, na którą będziemy grać. Czasem też matchup nie zależy od postaci, tylko od gracza! Dobrze jest czasem sprawdzić gracza, na którego gramy na stronie typu op.gg – dzięki temu będziemy mogli się dowiedzieć na jakiego gracza gramy i – jeżeli ma duże doświadczenie z daną postacią- grać odrobinę bardziej bezpiecznie.

Farma

Może niektórzy powiedzą, że farma nie jest tak ważna jak zabijanie. W bardzo rzadkich przypadkach – tak, to prawda. Aczkolwiek w normalnej grze pierwsze kilkanaście minut jest kluczowe dla przebiegu całej gry – jeżeli w early zdobędziemy trochę farmy, to możliwe, że po pierwszym powrocie będziemy mogli kupić lepsze itemy niż nasz przeciwnik, który skupiał się na atakowaniu nas aniżeli minionów.

Co sądzicie o tych małych tipach? Macie jakieś własne? Jeżeli tak, to podzielcie się nimi w komentarzach!

“Cześć. Jak zauważyliście na witrynę została dodana wyskakująca reklama. Pojawia się ona raz na 24 godziny (na telefonie nie wyskakują, tylko na komputerze). Przez kilka lat działalności chcieliśmy uniknąć tego rozwiązania – wiemy, że może być irytujące, jednak to tymczasowa konieczność z racji spadku stawek reklam z programu Google. Mamy nadzieję, że zrewanżujemy Wam się ciekawymi artykułami i konkursami w najbliższych tygodniach”