League of Legends r.

Jak prawidłowo przeprowadzać teamfighty?

Jednym z najważniejszych elementów gry są walki drużynowe. Czasem jeden teamfight może zadecydować o wyniku i z pozoru przegrany mecz może skończyć się z korzyścią dla nas. Jak się przygotować do walk drużynowych? Kiedy i gdzie je zaczynać? Wszystkiego dowiecie się w tym poradniku. Zapraszam do lektury.

Najpierw omówmy jedną rzecz. W jakich okolicznościach i dlaczego warto rozpoczynać walki drużynowe?

  • Podjęcie walki o Barona/Elder Dragona, gdy przeciwna drużyna jest na nogach, może źle się skończyć.
  • Chęć spushowania linii, gdy cała przeciwna drużyna na niej siedzi, nic nie wnosi, to tylko strata czasu.

Walki drużynowe powinny odbywać się w celu zdobycia konkretnego celu, a nie tylko wybicia przeciwnej drużyny. Pamiętajcie, że każdy teamfight wiąże się z ryzykiem, że coś pójdzie nie tak.

Wiemy już, kiedy rozpoczynać walki drużynowe. Następną rzeczą jest to, jak przygotować się do nich.

  • Upewnij się, że Ty i Twoja drużyna macie dostępne superumiejętności i dostatecznie dużo życia i many/energii, aby podjąć walkę.
  • Najlepiej, żeby wszyscy członkowie Twojej drużyny żyli. Postarajcie się zgrupować na jednej linii.
  • Odpowiedzcie sobie na pytanie: czy wygrana walka drużynowa da Wam jakąkolwiek przewagę/korzyść?
  • Odpowiednio się ustawcie. Postacie, które mogą zainicjować walkę, i te, które mogą wytrzymać dużo obrażeń, powinny stać z przodu. Magowie i Twój Carry powinni w miarę możliwości trzymać się za tankami.
  • Ustalcie sobie kolejność focusowania graczy z przeciwnej drużyny. Najpierw powinniście wyeliminować papierowe cele. Pamiętajcie, żeby chronić Waszego Carry i magów.

Powiedzmy, że wygraliście teamfight. Co dalej?

Po pierwsze nie cofajcie się po zabiciu wszystkich graczy. Zróbcie coś, aby zwiększyć przewagę – zabierzcie Barona/Smoka, zabijcie campy we wrogiej jungli, spushujcie linię, skończcie grę, zależnie od tego, jak szybko możecie to zrobić.

 

Mam nadzieję, że ten poradnik na coś Wam się przydał.