League of Legends r.

Jak poprawić swoje umiejętności gry w LoL-a poprzez granie w inne gry?

Chcecie zrobić sobie przerwę od LoL-a, ale jednocześnie boicie się, że stracicie część skilla?

Nie martwcie się, istnieją gry, w które nie dość, że się przyjemnie gra, to poprawią Wasze umiejętności!

Strategie czasu rzeczywistego (RTS)

Jak większość z Was wie, to właśnie RTS-y dały początek grom MOBA. Zaczęło się poprzez moda do Warcrafta 3, na LoL-u kończąc. Granie w takie gry na pewno pomoże Wam się skupić na kilku rzeczach jednocześnie, wyrobi odruch patrzenia na mapę oraz zwiększy Wasze APM-y (akcje na minutę). Najlepszym przykładem jest Starcraft 2, w którego gra się naprawdę przyjemnie (no chyba, że przeciwnik obierzę strategię zerg rush).

starcraft 2

Bullet Hell

Są to gry, w których większość czasów unikamy pocisków (chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego przyda nam się to na Summoner’s Rift). Od siebie polecę Enter the Gungeon oraz The Binding of Isaac. Jeżeli szukacie większego wyzwania, możecie wypróbować jedną z gier, w które Faker gra na swoich streamach.

bullet hell

Szybkie Pisanie

Grając rankeda, zapewne nieraz znaleźliście się w sytuacji, w której musieliście szybko przekazać coś swojej drużynie w samym środku walki. Niestety w League nie mamy dostępu do czasu głosowego i musimy się komunikować za pomocą zwykłego chatu lub pingów. Jeżeli chcecie się podszkolić w szybkim pisaniu (które przyda Wam się nie tylko w trakcie gry), polecam NitroType lub Epistory: Typing Chronicles.

Nie tylko komputer!

Swoje umiejętności możemy również poprawić, odchodząc od komputera. Możecie spróbować swoich sił w five finger fillet (nie bierzemy odpowiedzialności za odcięte palce) lub układać kostkę Rubika, która nie dość, że ćwiczy nasze palce, to jeszcze wspomaga koncentrację i pamięć.

five finger fillet

MMO

Może grindowanie EXP-a nie polepszy Waszych umiejętności gry w LoL-a, ale drużynowe raidy polepszą Waszą komunikację i koordynację z resztą drużyny. Jest ona niezbędna w team fightach.

Pomoże Wam również rozdzielić Waszą uwagę pomiędzy unikaniem skillshotów przeciwników a efektywnym zdawaniem obrażeń i/lub wspieraniem sojuszników.

wow raid

To by było na tyle, jeżeli masz jakąś swoją propozycję, która jakimś cudem nie znalazła się na tej liście, koniecznie napisz w komentarzu.