League of Legends r.

Interaktywne buildy dla każdego – sprawdź LoLTheory

Macie problemy z wybieraniem odpowiednich przedmiotów dla danej postaci i chcielibyście się nauczyć prawidłowego budowania? Mamy dla Was świetne narzędzie, które zapewne nieraz uratuje Wam grę.

O LoLTheory pisaliśmy już jakiś czas temu:

Najlepsze buildy? LoLTheory przychodzi z pomocą

Wtedy platforma dopiero startowała i jeszcze nie była tak rozwinięta. Od tamtej pory twórcy dodali do niej kilka ciekawych funkcjonalności, dzięki czemu narzędzie to stało się jeszcze bardziej warte uwagi – dlatego warto je odświeżyć. Tak jak wcześniej była to strona po prostu sugerująca buildy, tak teraz LoLTheory można nazwać faktycznie interaktywną platformą do tworzenia tychże buildów. 

Przypomnijmy: jak to działa?

Na tej stronie wybieracie postać, którą gracie. Zostaniecie przekierowani na stronę tego bohatera, gdzie wyświetlą Wam się możliwe opcje budowania. Na początku decydujecie, jaki będzie Wasz pierwszy przedmiot (przy okazji mając przed oczami procent wygranych z takim startem). Analogicznie wybieracie kolejne przedmioty. Możecie również skorzystać z proponowanych run. Pamiętajcie jednak, żeby mieć na uwadze nie tylko statystyki, ale też przeciwnika – czasami konieczne jest zbudowanie innego przedmiotu, np. dającego penetrację magiczną.

Nowe funkcjonalności

Filtr snowballu

Platforma opracowała nowy algorytm, który pomaga określić, kiedy gra jest właściwie przesądzona. Od tego momentu nie śledzi dalej budowanych itemów, co pozwala na wybór tylko tych, które mają decydujący wpływ. Pamiętajcie, że filtr ten może zostać wyłączony – w tym celu musicie kliknąć w strzałkę w prawym górnym rogu i odznaczyć “snowball filter”.

Nie tylko gotowe przedmioty, ale też ich części

W przypadku niektórych bohaterów liczą się nie tylko całe przedmioty, ale też to, w jaki sposób będziemy je budować (tj. od którego mniejszego przedmiotu zaczniemy). Gdy jest to konieczne, LoLTheory sugeruje nam zakup takiego itemu, który – choć jest tylko elementem ścieżki budowania większego przedmiotu – może przesądzić o losach gry. Tak się dzieje np. w przypadku Shaco – strona zaleca kupienie Tiamatu przed przedmiotem na junglę. Możecie to zobaczyć tutaj: klik!

Pełna rekomendacja i interaktywność

Wcześniej platforma sugerowała jedynie przedmioty – teraz pomaga również w wyborze butów, czarów przywoływacza, przedmiotów startowych, run i kolejności maxowania umiejętności. Wszystko jest aktualizowane wraz ze zmianami Twojego buildu. 

Rekomendowany build

Tuż po wejściu na stronę bohatera zobaczycie sugerowaną kolejność kupowania przedmiotów. Nie musicie za nią podążać, ale możecie (i czasami naprawdę warto) – jest ona stworzona na podstawie win rate i pick rate w takiej kompozycji.

Możliwość śledzenia mety

Początkowo platforma pokazywała dane wyłącznie dla aktualnego patcha. Teraz możecie sprawdzić dane również z ostatnich siedmiu dni.

Poprawiony wygląd

Od ostatniego artykułu LoLTheory ulepszyło swój szablon i go udoskonaliło, dając możliwość jego zmiany (tryb nocny i dzienny, dwa rodzaje tła do wyboru – łącznie cztery kombinacje). Szczegół, ale bardzo przydatny – w końcu bardziej przejrzysty wygląd pomaga szybciej się odnaleźć na stronie.

Wypróbujcie sami:

LoLTheory.gg