League of Legends r.

LB z hotfixem na live ★ Zmiany postaci z 9.2: Akali, Irelia, Camille, Zoe i Viktor ★ Jak duże będą zmiany Wukonga? ★ Czy będziemy mogli mute’ować… siebie? ★ Porównaj swoje postępy z osiągnięciami znajomych

Sprawa Wukonga zainteresowała graczy. Riot podał więcej szczegółów!

Wiadomości na dziś:

★ LeBlanc z hotfixem buga na live

Na live wszedł hotfix:

LeBlanc

NAPRAWIONY BŁĄD 
  • Naprawiono błąd, w którym Q — Znak Złośliwości Naśladowcy LeBlanc nie skalowało się odpowiednio z mocą umiejętności.

★ Zmiany postaci z 9.2: co z Akali, Irelią, Camille, Zoe i Viktorem?

Meddler przekazał nam trochę informacji co do zmian postaci z patcha 9.2 – kto otrzyma jakieś poprawki, a kto potrzebuje więcej czasu?

Akali

Potrzebuje więcej czasu.

Camille

W Riocie cały czas trwa dyskusja na temat tego, czy nerf jungli ma sens (E stunuje tylko postacie, a nie potwory w dżungli). To może kompletnie zakończyć jej grywalność w tej roli (chociaż nie musi!).

Irelia

Będzie miała “jakieś” zmiany w 9.2, kolejne – w 9.3 lub 9.4, aby była silniejsza w “dłuższych walkach”.

Dr Mundo i Shen

Na pewno skorzystają z buffa Sunfire Cape w 9.2. Niby jest to mała zmiana, aczkolwiek dzięki niej ta para nie otrzyma na razie kolejnych buffów.

Relic Shield

Cofnięcie usunięcia interakcji Relic Shield z Dematerializerem, ponieważ Riot chce sprawdzić, jak buffy itemów dla enchanterów oraz nadchodzące zmiany przedmiotów z szansą na trafienie krytyczne wpłyną na metę na bocie.

Viktor

Żadnych nerfów w tym moimencie, Meddler nie jest pewien, czy są one w ogóle potrzebne.

Zoe

Taka sama sytuacja co z Mundo i Shenem, Riot chce zobaczyć, jak zmiany przedmiotów/gry wpłyną na nią; teraz szczególnie obserwowany jest nerf Ignite’a i Oblivion Orb. Najprawdopodobniej Zoe ucierpi na nich dość mocno.

★ Jak duże będą zmiany Wukonga?

RiotAzuBK, widząc duże zainteresowanie zmianami Wukonga, o których pisaliśmy wczoraj, postanowił podzielić się kolejnymi szczegółami dotyczącymi pracy nad nim:

Muszę sprecyzować, że zmiany Wukonga bedą dotyczyły stricte mechanik, ale gra nim nie będzie się bardzo różniła. Nie wiem jeszcze dokładnie, co zrobimy, ale na pewno nie będzie to pełny rework ani VGU.

Dodał również:

To również nie będzie czysty balans/liczby.

Jeden z graczy zapytał, czy poziom zmian będzie podobny do tych Xina Zhao. Rioter odpowiedział:

Nadal jesteśmy na bardzo wczesnym etapie prac, więc nie chcę tego wprost potwierdzać, ale oczekiwałbym czegoś mniejszego niż u Xina Zhao (Xin dostał dwie zupełnie nowe umiejętności z poprawą grafiki). Raczej będą to poprawki mechaniczne, żeby jego kit wydawał się bardziej spójny, a sam Wukong był bardziej funkcjonalną postacią.

★ Czy będziemy mogli mute’ować… siebie?

Jeden z graczy zaproponował, abyśmy mogli zablokować sobie możliwość pisania na czacie lub wyciszać w grze nie tylko swoją drużynę, ale i siebie – czasami bowiem trudno powstrzymać się od reakcji emocjonalnej i mute’owanie teamu niczego nie da – bo inni gracze nadal otrzymają naszą wiadomość. Sprawą zainteresował się RiotMapleNectar:

Ta kwestia znajduje się na mojej liście rzeczy związanych z zachowaniem gracza do analizy. Jeśli ma to znaczenie, zdecydowanie się zgadzam, że jest to uzasadniona propozycja.

Czy oznacza to, że taka możliwość pojawi się w grze?

Nie mogę zagwarantować, że to się stanie, jednak na pewno jest to poważny problem.

Na razie więc nie zobaczymy takiej opcji w grze, ale sprawa ta trafiła do świadomości Riotu – być może twórcy nad nią popracują.

★ Porównaj swoje postępy w grze z osiągnięciami znajomych

Jeden z użytkowników Reddita (który de facto w wakacje odbywał staż w Riocie) stworzył ciekawą stronę odpowiadającą tym, którzy lubią rywalizację – szczególnie w gronie znajomych. Do czego ona służy? Możemy dodać do 12 przywoływaczy i na ich podstawie stworzyć ranking, aby obserwować postępy poszczególnych osób w grze. W ten sposób powstało Zeal.gg.

Każda lista rankingowa otrzymuje unikalny link, który można dzielić ze znajomymi i codziennie obserwować. Nie trzeba danych odświeżać ręcznie.

Przykładowe linki:

Dane są odświeżane i zapisywane każdego dnia – warto więc stworzyć swój ranking jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Stwórz swoją listę

★ A na koniec…

Świetny outplay Yasuo! (Choć nadal tej postaci nie lubimy…)