r.

Guinsoo’s Rageblade, Yuumi i Aatrox w 9.11

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy na PBE cykl 9.11. Riot zapowiada już, jakich zmian możemy się wtedy spodziewać.

Zobacz też:

Meddler przedstawił potencjalne zmiany w cyklu 9.11. Mniejsze zmiany zobaczymy pod koniec cyklu. Aktualizacja nie będzie też skupiać się na większych problemach dotyczących np. całej klasy, więc powinna być też mniejszych rozmiarów. Riot rozpoczyna też analizę potencjalnych projektów na przedsezon (o których dowiemy się później). Co jednak zobaczymy w najnowszym cyklu PBE?

Guinsoo’s Rageblade

W cyklu 9.10 już testowane są następujące zmiany:

  • Co drugi ⇒ co trzeci atak podstawowy nałoży efekt przy trafieniu dwukrotnie (Gniew Guinsoo).
  • Przebicie pancerza: 6% + 0,5% na poziom (maks. 15%) ⇒ 15%.
  • Przebicie odporności na magię: 6% + 0,5% na poziom (maks. 15%) ⇒ 15%.

Na razie Riot nie planuje rekompensaty dla postaci, które zostaną dotknięte tą zmianą, dopóki nie będzie jasne, jaka to powinna być rekompensata. Na razie twórcy wolą się skupić jednak na tych postaciach, które znajdują się w złym punkcie. Ocena zmian Rageblade i tak wymaga czasu – natomiast prawdopodobnie choć jeden bohater związanym z tym przedmiotem będzie wymagał poprawek.

Yuumi

Jak zwykle po wydaniu nowej postaci, może się okazać, że Yuumi będzie wymagała szybkich zmian dostosowujących w mikropatchu, jeśli okaże się zbyt silna lub zbyt słaba (nawet jak na nowego bohatera). Pamiętajmy, że nowe postacie potrzebują trochę czasu, żeby gracze przyzwyczaili się do ich mechaniki – dopiero wtedy można się zajmować ich balansowaniem.

Aatrox

Po hotfiksie z patcha 9.9 Aatrox wydaje się w porządku. Riot chce jednak sprawdzić, czy jego stan jest odpowiedni do rozgrywek profesjonalnych.

Zmiany klienta

W przyszłym tygodniu powinniśmy też spodziewać się zmian klienta.