r.

Od graczy dla graczy – sugestie na temat nowego HUD.

Co sądzisz o nowym interfejsie w League of Legends? Jest dobry? Czy może jednak warto go troszkę dopracować? Jeżeli chcesz być na bieżąco ze zmianami, to zapraszam do czytania.

Obecny HUD nie prezentuje się zbyt dobrze, jest… niedopracowany i bardzo niesymetryczny. To są słowa jednego z graczy, który moim zdaniem ma racje. Jeżeli masz wątpliwości, po przeczytaniu na pewno się ze mną zgodzisz.

Całość interfejsu powinna być jednolita. Statystyki bohatera powinny rozwijać się na długość, a nie na wysokość, jak jest teraz. Klawisz do rozwijania statystyk postaci powinien być zawsze szary, a po rozwinięciu nieco większy. Obecnie klawisz zbyt mocno świeci, jakby cały czas był włączony.

FfxWCZA

Po zmianach HUD byłby nieco większy niż obecnie, jednak nie przeszkadza to zbytnio w rozgrywce, ponieważ jest to różnica może 1cm. Należy także pamiętać, że okno nie będzie zawsze rozwinięte. Aktualnie wyświetlamy wszystkie statystyki w oddzielnym interfejsie klikając klawisz [C]. Po zmianach będzie podobnie, z tym, że całość będzie bardziej przejrzysta. Jeżeli nadal mamy za mało miejsca, zawsze możemy zmniejszyć rozmiar całego interfejsu w opcjach gry.

Jest to tylko sugestia jednego z graczy. Moim zdaniem, wersja “fixed” jest dużo ładniejsza. A ty co o tym sądzisz? Może swoją ciekawą wizję jak powinien wyglądać nowy HUD? Napisz o tym w komentarzu, a może RIOT nas usłyszy!

Źródło: Reddit