r.

Jak tym grać? Banner of Command

Jeżeli zastanawiasz się jak wykorzystać Banner of Command w swojej rozgrywce, to rozjaśnimy trochę sytuacje w której możesz go wykorzystać. Więcej szczegółów poniżej.

Banner of Command

Banner-of-Command-Final-Icon

Banner of Command jest bardzo przydatnym przedmiotem w aktualnej mecie, więc jeżeli grasz Junglerem lub Supportem powinieneś się zastanowić nad uwzględnieniem tego przedmiotu w swoim buildzie. Często wielu graczy błędnie używa tego itemu więc postanowiliśmy pomóc wam zrozumieć jak najlepiej użyć tego przedmiotu podczas rozgrywki.

Oprócz tego większość ludzi nadal kupuje Locketa jako ulepszenie dla Aegisa ponieważ

  • Aktywne użycie tego przedmiotu jest prostoliniowe
  • Statystyki przedmiotu są bardziej uniwersalne. Jednakże Banner of Command powoli pojawia się na profesjonalnej scenie, i coraz więcej osób zaczyna z niego korzystać.

Zaczniemy od najprostszych rzeczy takich jak podanie wam linku do Wikipedii na której znajduje się opis przedmiotu wraz z jego statystykami.

Pierwsza rzecz od której należy zacząć już po zapoznaniu się z opisem przedmiotu to nie kupowanie go jeżeli jesteśmy do tyłu. Jeżeli macie problem na linii lub rozgrywka się nie układa zawsze lepiej kupić Locketa, ponieważ minion na którym użyjemy Sztandaru nie ważne w którym miejscu na mapie, zostanie zabity stosunkowo łatwo jeśli przeciwna drużyna ma kontrole nad grą. Ten przedmiot jest bardzo przydatny i można z niego korzystać jeżeli jesteśmy na równi, lub jeżeli kontrolujemy grę.

Wieże przeciwnika mają ustawiony priorytet na miniony na których został użyty Banner, jednak nie zmienią swojego celu dopóki poprzedni cel nie zostanie zabity. Znaczy to że powinniście prawie zawsze używać tego przedmiotu przynajmniej na drugim biegnącym melee minionie, lub na minionie zasięgowym. Miniony na których użyjemy tego przedmiotu otrzymują ograniczone obrażenia od wież. Jednak mimo to wieże i AD Carry są najlepszym rozwiązaniem aby takiego zbuffowanego miniona zabić.

Są dwie idealne sytuacje w których można użyć Sztandaru Dowódcy. Pierwszą jest użycie go na dużym minionie (Jeżdżące działo) kiedy posiadacie Baron buffa i aktywnie oblegacie wieże przeciwnika. Użycie Sztandaru + Buff od Barona jest bardzo efektywne o ile

  • Twoja drużyna jest z tobą aby zapewnić ochrone
  • Nikt z przeciwnej drużyny nie znajduje się w pobliżu aby sprawić kłopoty.

Inna sytuacja w której będziecie znajdować się częściej, to taka w której nie macie dostępu do Baron buffa. W takich okolicznościach użyjcie Sztandaru na minionie na bocznej alejce. Pozwala to na rozpoczęcie powolnego pushowania z samej bazy (w ten sposób nie musicie iść przez całą linię), jest to bardzo przydatne kiedy pojawia się jakiś cel drużynowy na mapie który trzeba skontrolować. Na przykład jeżeli Dragon zaraz się pojawi, twoim celem będzie siedzenie w bazie i czekanie na następną falę własnych minionów tak aby użyć Sztandaru możliwie na dużym minionie, a jeśli nie to na każdym innym dostępnym. Ważnym jest jednak aby użyć Sztandaru na górnej alejce, pozwoli wam to na push mimo tego że na tej linii nie będziecie się znajdować. Tak samo użyjcie Bannera na dolnej alejce jeżeli zamierzacie pushować topa, pozwoli wam to na zestackowanie linii i późniejsza rotacja pozwoli wam na zniszczenie jednej z wybranych wież.

Zanim użyjecie Bannera na bocznej alejce, starajcie się zaczekać na przeciwnika tak aby opuścił swoją linię, tak aby przeciwnik musiał wrócić się na linię aby zabić zbuffowanego miniona lub zaryzykować utratę wieży.
Pamiętajcie także że miniony na których użyjecie Sztandaru zdobywają dla was złoto, to kolejny dobry powód aby użyć tego przedmiotu na bocznej linii, tak aby zdobył dla was jak najwięcej złota zanim minion zostanie zabity.

Ten przedmiot jest dobry na jakąkolwiek postać która buduje Aegisa, po pierwsze ciężko jest wyrazić to jak bardzo popsute są zbuffowane miniony jeżeli do tego posiadamy jeszcze wzmocnienie od Barona. Po drugie można spokojnie budować ten przedmiot na leczących bohaterach takich jak Karma czy Soraka dzięki czemu możecie leczyć zbuffowane miniony.

Najważniejszą kwestią podczas używania bannera jest bycie pewnym że minion którego buffujecie nie zostanie szybko zabity, co jest dosyć ciężkie. Musicie spojrzeć na League of Legends z perspektywy gry strategicznej. Wyobraźcie sobie że gracie w szachy, planujcie na dwa ruchy do przodu, dostosowujcie się do tego co może zrobić przeciwnik. Musicie znać możliwe ruchy przeciwnika tak aby wykorzystać te wiedzę na waszą korzyść. Dlatego Banner jest bardzo dobrym przedmiotem. Możecie go wykorzystać tak aby zapewnić sobie ograniczoną ilość ruchów które przeciwnik może podjąć po tym jak już użyjecie Sztandaru. Jest to pewnego rodzaju informacyjna pułapka. Wiedząc że buffujecie miniona na którejś z linii która jest pusta, wiecie że ktoś będzie musiał się tam pojawić aby zapobiec zniszczeniu wieży. Dzięki tej informacji możecie inicjować walkę, lub wykorzystać to aby zdobywać ważne dla drużyny cele takie jak: Baron, Dragon, Red Buff, Blue Buff, itp itd.

Chciałbym usłyszeć wasze zdanie na temat tego przedmiotu w komentarzach, podzielcie się swoim zdaniem. Korzystacie z niego? W jaki sposób go wykorzystujecie? Czekam na wasze odpowiedzi.

Źródło: Team-Dignitas