League of Legends r.

Gdzie jest ceremonia otwarcia? Gdzie piosenka na Worlds 2019?!

Worlds 2019 rozpoczyna się już dzisiaj. Pierwsza gra najbardziej prestiżowego i najgłośniejszego e-sportowego turnieju LoL-a przypadła zespołom Clutch Gaming i Unicorns of Love.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od pokazania sceny, na której obydwie drużyny stoczą ze sobą pojedynek w ramach Best of 1. Usłyszeliśmy też znajome dźwięki – utwór orkiestrowy towarzyszący Worldsom, który przygrywa dalej, gdy witają nas casterzy…

…a następnie widzimy rozpoczęcie fazy banowania. Gdzie piosenka na Worlds 2019?

Kiedy możemy się spodziewać piosenki na Worlds 2019?

Z zasady staram się utrzymać jakąś kulturę językową, ale… cholera wie.

Najkrótszy odstęp pomiędzy ceremonią otwarcia a wydaniem utworu muzycznego wynosił 1 dzień. Było to przy okazji współpracy Riot Games z Imagine Dragons w 2014 roku przy piosence “Warriors”.

O tym, że piosenka Worlds 2019 istnieje, poinformował zespół Cloud9. W swoim tweecie zespół napisał: “nie jesteście [gracze] na to jeszcze gotowi”, wyraźnie wskazując, że szykuje się utwór roku.

Tegoroczne Worlds 2019 jest wyjątkowe ze względu na to, że pokrywają się czasem z 10-leciem League of Legends, które będzie oficjalnie obchodzone 16 października. Od kilku miesięcy rioterzy coraz odważniej odzywają się na temat nowych gier (jedną z nich prawdopodobnie może być Tellstones). Z tego powodu gracze podejrzewają również ujawnienie przygotowywanych przez Riot tytułów, a konkretniej: zapowiedzi nowej gry. Bądź gier.

Do współpracy muzycznej Riot Games zaprosiło m.in. Lindsey Stirling.

Minimalistycznie

Piosenka Mistrzostw Świata pojawiała się zawsze przed ceremonią otwarcia całego turnieju, zazwyczaj kilka dni przed, by podtrzymać hype związany z zawodami. To ona rozgrzewała uszy fanów i sprawiała, że ludzie, którzy nigdy nie interesowali się e-sportem, nagle zaczynali oglądać Worldsy. Ten utwór muzyczny odróżniał rangą Worldsy od innych lig regionalnych jak LEC czy LCS.

A zamiast tego jak dotąd widzimy, że scena jest raczej niewielka i prezentuje się dość… minimalistycznie, jak na wydarzenie rangi światowej.

Scena, na której rozpoczęły się Worlds 2019

worlds 2019 scene scena
ⓒ How2Play

“Ceremonia otwarcia”

Kiedy możemy się czegoś spodziewać?

Może bliżej fazy grupowej? Ale wyobrażacie sobie przedsezon w środku sezonu?

Riot jest niezwykle nieprzewidywalny. Jedyne, co możemy, to czekać.

Ceremonia otwarcia Worldsów 2018