League of Legends r.

[Spoiler!] MSI 2019: To pierwsze takie finały w historii turniejów Riot Games

[Jeżeli jeszcze nie wiesz, które drużyny zwyciężyły w ostatnich grach, i nie chcesz spoilerów - nie czytaj tego artykułu]. Historia wydarzy się na naszych oczach: już jutro odbędzie się finałowa gra pomiędzy dwoma regionami podczas turnieju organizowanego przez Riot Games.

Żegnajcie, mistrzowie

17 i 18 maja rozgrywały się ćwierćfinały MSI 2019. Widzieliśmy dwa różne starcia dwóch mistrzów świata w League of Legends: zeszłorocznego zwycięzcy Worldsów, chińskiej drużyny Invictus Gaming, i koreańskiego SK Telecom T1, uznawanego za najlepszą drużynę LoL-a na świecie. IG zawalczył z amerykańskim Team Liquid, a SKT T1 – z europejskim G2 Esports.

Chyba nikt się nie spodziewał, że dwójka mistrzów odpadnie, a zamiast tego zakwalifikują się drużyny z regionów “mniej nastawionych na e-sport”?

EU vs NA

Region ma okazję regularnie ze sobą rywalizować przy okazji Rift Rivals*: wydarzeniu, w którym w pięciu oddzielnych turniejach dla różnych regionów wyłaniany jest najsilniejszy region. Na Rift Rivals ścierają się ze sobą: SEA, JP, OCE / BR, LAN, LAS / NA, EU / CIS, TR / KR, CN, TW/HK/MO.

Pomijając RR, ostatnia walka EU i NA w finałach miała miejsce na IEM-ie w San Jose w 2015 roku. Tytuł mistrza zdobyła wtedy hiszpańska drużyna Origen, wygrywając z Counter Logic Gaming 3:0.

IEM to wydarzenie organizowane przez ESL. Czy były kiedyś oficjalne zawody, których organizatorem był Riot Games, gdzie zmierzyły się ze sobą EU i NA…?

Wydarzenie Rift Rivals pełni głównie funkcję rozrywkową. Nie do końca możemy je traktować jak “zwykły turniej”.

Pierwsze starcie od… kiedykolwiek

Regiony EU i NA nigdy nie rywalizowały ze sobą w finale w jakimkolwiek oficjalnym turnieju organizowanym przez Riot Games.

Poza finałami zdarzało się to kilkukrotnie: w wydarzeniu Worlds 2018 w półfinałach europejski Fnatic wygrał z amerykańskim Cloud9 z miażdżącą przewagą 3:0, ostatecznie osiągając drugie miejsce i ścierając się z Invictus Gaming.

Pięć lat wcześniej ta sama drużyna zawalczyła ze sobą w ćwierćfinałach World Championship Season 3. Cloud9 przegrało na Fnatic 1:2. Tym razem jednak FNC zatrzymał się na czwartym miejscu.

Region europejski jest uznawany za silniejszy względem amerykańskiego na e-sportowej arenie międzynarodowej.

MSI i Worldsy to dwa najważniejsze wydarzenia e-sportowe League of Legends. To będzie historyczne wydarzenie. Która drużyna zwycięży?

Oglądajcie tutaj koniecznie starcie G2 Esports i Team Liquid 19 maja o godzinie 9.00.