r.

FeralPony wygadał się o skórce Victorious? – ask.fm Riotera

Kolejny zbiór pytań użytkowników, na które odpowiedział jeden z Rioterów, FeralPony. Zobacz, jakich informacji nam udzielił.

Zobacz też:

Skórka Victorious – dla Sivir?

Było to ogłoszone [skórka Victorious], ale dlaczego wybraliście Sivir?

Musiałbyś zapytać zespół zajmujący się skórkami o więcej szczegółów, ale generalnie zazwyczaj szukają oni bohatera, który miał duży wpływ na rozgrywkę przez cały sezon i takiego, którego jeszcze nie robili wcześniej.

 

Jeśli pod koniec sezonu jestem w goldzie, ale nie mam bohatera, do którego zaprojektowano skórkę Victorious, otrzymam skin i postać?

Myślę, że dostaniesz i championa, i skórkę.

 

L2GpFsb

 

Bohaterowie

Który bohater przysparza Ci najwięcej problemów w zbalansowaniu go?
Trochę to zależy od Twojej definicji balansu, ale Ryze i Azir to pierwsze postacie, które przychodzą mi na myśl, gdyż trudno je zbalansować dla profesjonalnego gracza i jednocześnie pozostałych 99% graczy.
Również Riven stanowiła zawsze wyzwanie. Jest tak delikatna, że najmniejsza zmiana liczb może sprawić, że będzie niszczyć wszystkich i przeciwnie – stanie się bezużyteczna.

 

Nie chcecie uczynić Zyry za silnej z powodu jej win ratio 52%. Jednakże, gracze wkładają wiele wysiłku, aby osiągnąć sukces, gdy wybierają tę postać. Nie uważam, żebyście musieli się obawiać jej win ratio, kiedy zastanawiacie się nad zmianami.
Warto zauważyć, że wielu graczy tej bohaterki ma z nią ogromne doświadczenie i właśnie na to zwracamy uwagę, gdy ją balansujemy. W przypadku Zyry jej win ratio utrzymuje się na dość stałym poziomie, nawet jeśli gra nią dużo mniej osób. Dziękuję za wspomnienie o tym, to czynnik, który powinniśmy przedyskutować.

 

Wiele osób kłóci się na ten temat na Reddicie… Czy Sion mógłby być zaklasyfikowany jako Juggernauta?
Definicje nie są do końca wyraziste, ale tak, uważam, że jest on Juggernautą. Relatywnie wolny z ubogim wyborem celów, ale wysoką wytrzymałością.

 

Jakieś plany dla Katariny?
Obecnie nie.

 

Dlaczego Gangplank otrzymuje nerfy?
Jest szalenie silny w tym momencie. Jego krzywa uczenia się jest obecnie bardzo wysoko, stanowi on trudną postać do podjęcia gry, ale musimy zbalansować bohaterów, licząc na ten wzrost.

 

5cf14768cc26ed061fa7f4e411123be0

 

Praca Riotu

Dlaczego tak trudno dodać pingi “tutaj jest ward” i “postaw tutaj warda”? To nie szyderstwo, jestem naprawdę ciekawy. Nie mam żadnego doświadczenia programistycznego. Czy  to wymaga tysiąca linii, żeby dodać ping? Czy to nie jest takie ważne?

To raczej nie są tony kodu, ale zawsze jest twierdzenie wartość -> koszt. Myślę, że to nie jest aż tak ważne, żeby odciągać kogoś od jego aktualnego projektu.

 

Mam kilka pytań: kiedy bohaterowie są przypisani do projektanta, na jakie kryteria zwraca się uwagę? nad jakim championem pracujecie w tym momencie i którym chcielibyście poświęcić trochę czasu?
Zależy to od zespołu. Jako zespół zajmujący się balansem, zwracamy uwagę na mieszankę pierwotnych danych, profesjonalnej gry, wsparcia społeczności, ogólnych zasad projektu i obecnego stanu (jak dużo czasu minęło od ostatniej pracy nad postacią etc.).
Co do zespołu zajmującego się reworkami, jest on bardzo multidyscyplinarny. Składa się z projektantów, animatorów, artystów VFX  i SFX, artystów zajmujących się konceptem etc. W rezultacie obserwują oni bohaterów z tych wszystkich punktów widzenia i próbują odkryć, jakie postacie mają sens i w jakiej kolejności należy się nimi zająć. Biorą pod uwagę także inne czynniki, jak np. wydarzenia i wsparcie graczy czy ankiety.

 

Czy uważasz, że Liga ma odpowiednią przestrzeń lub mechanikę, aby stworzyć bohatera 2 w 1? Kontrolujesz dwóch championów indywidualnie – jak np. Wikingów z HotS. 
Zależy od tego,  jak by to zaimplementowano. Ogłosiliśmy pewien rodzaj bohatera 2 w 1, ale nie przełączasz tutaj sterowania między nimi. Nasz schemat kontroli nie jest zbyt dobry do mikrozarządzania wieloma jednostkami jednocześnie. Jeśli byłoby to bardziej podobne do lodowych wspinaczy ze Smasha, dałoby się to zrobić, ale musielibyśmy rozwiązać problemy z kontrolą i interfejsem, jeśli chcielibyśmy wprowadzić dwóch różnych bohaterów, którymi mógłbyś kierować niezależnie.

 

kindred_by_vegacolors-d99uuf1

 

Źródło: ask.fm RiotFeralPony