League of Legends r.

Eventy będą posiadały więcej elementów fabularnych

Meddler poinformował o kolejnej zmianie związanej z eventami: będą one posiadały więcej elementów fabularnych.

Riot chce dodać fabułę
do eventów

W tym roku Riot pracuje nad ulepszeniem eventów, jako że jest to przestrzeń, która w zeszłym sezonie była nieco zaniedbana. Z tego powodu przywrócono tryby try do wydarzeń, a także wprowadzono poprawki przepustki.

Kolejną zmianą zwiększającą jakość eventów ma być wprowadzenie elementów fabularnych. Oznacza to, że zobaczymy nowe historie alternatywnych uniwersów, wokół których zorganizowane zostaną wydarzenia, a także ich postęp. Meddler przyznał, że wie, że to nie jest element lubiany przez wszystkich – jednak twórcy gry chcą dać więcej tym graczom, którzy angażują się w fabułę.

Fabuła w wydarzeniu
Galaktyki 2020

Pierwsze wprowadzenie fabuły do wydarzeń widzimy już w evencie Galaktyki 2020, podczas którego poznajemy historię Lux. Poznaliśmy już opowiadanie Uścisk ambicji. To jednak nie koniec – wynik wydarzenia uzależniony od graczy przesądzi o tym, jak zakończy się historia bohaterki – czy wybierze powinność, czy ambicję…

Ambicja czy Powinność?

Każdy gracz ma bowiem możliwość wyboru jednej z tych stron – powinność odpowiada Cosmic Lux, ambicja – Dark Cosmic Lux. Wynik wydarzenia zadecyduje o tym, która Lux wygra (i która otrzyma ulepszenie ramki).

Wynik wydarzenia jest zależny od zaangażowania graczy (nie od liczby graczy po danej stronie!). Zwyciężą ci, którzy grają więcej.