r.

Blog dewów: Efekty graficzne w League of Legends

Hej wszystkim! Jesteśmy z zespołu odpowiedzialnego za efekty graficzne w Riot Games. Ponieważ kilka drobnych aktualizacji efektów wkrótce się pojawi, chcemy wykorzystać okazję, aby opowiedzieć trochę o efektach w League of Legends.

Najprostszym wyjaśnieniem efektów graficznych jest „projektujemy wygląd umiejętności bohaterów”, ale co to tak naprawdę oznacza?

Gdy myślicie o ulubionych bohaterach w grze, z reguły uwzględniacie ich umiejętności Q, W, E i R, ale, z graficznego punktu widzenia, jest tam o wiele więcej rzeczy, które tworzą postać. Przykładowo, Xerath jest istotą stworzoną z energii magicznej. Oto z czym zaczynamy:

A potem dodajemy efekty!

Za pomocą efektów można przekazać wiele uczuć!

Jednym z głównych celów efektów graficznych jest wyrażenie fantazji. Wyobraźcie sobie, że gracie jako Miss Fortune. Gdy wciskacie R, chcecie strzelać salwami pocisków i niszczyć wrogów w akompaniamencie histerycznego śmiechu. Chcecie, żeby te pociski sprawiały wrażenie potężnych! Dodajmy do tego skórkę Arcade Miss Fortune. Efekt musi wciąż być taki, jak przy zwykłym Czasie na Ostrzał, ale jednocześnie przedstawiać ten prosty, pikselowy styl, z jakiego znane są klasyczne gry z automatów. Prowadzimy bliską współpracę z działem koncepcyjnym, który pomaga nam dopracować kształt i kolor efektu.

Wersja w grze jest naszą własną interpretacją tego konceptu. Nie oznacza to, że jako artyści jesteśmy ograniczeni do konceptu, ale to świetny punkt startowy do zarysu kształtów i kolorów, które chcemy osiągnąć, zanim zabierzemy się za właściwą produkcję.

Stworzenie wielu stworów, a następnie użycie umiejętności pokaże zasięg obrażeń, przez co łatwo będzie określić zasięg efektu graficznego do przedstawienia działania.

Razem z wyrażeniem fantazji, przejrzystość rozgrywki odgrywa kluczową rolę w przypadku efektów graficznych. W końcu League of Legends jest grą skupiającą się na rywalizacji, więc efekty graficzne nie powinny ograniczać przejrzystości. Zaprojektowanie efektów graficznych, aby były zgodne z rozgrywką, jest niezbędne w tego typu grze.

Ryze używa Q i Q wzmocnionego R, porównanie.

Niezwykle ważne jest, aby elementy tworzące efekt w wyraźny sposób przekazywały rozmiar i kierunek działania umiejętności, bez zbytniego rozpraszania uwagi lub bycia zbyt subtelnymi. Czasami zachowanie przejrzystości umiejętności może stanowić wyzwanie, szczególnie jeżeli chodzi o rzeczy, które nie mają jasnych ograniczeń. Bąbel Nami był prosty, ponieważ to okrągłe miejsce na ziemi, ale co zrobić z Siphon of Destruction Mordekaisera? Istnieje ogólnie przyjęty „obszar w kształcie stożka”, ale wyzwanie stanowi jasne przekazanie obszaru działania, jednocześnie robiąc to w artystycznie przyjemny sposób.

Oto Siphon of Destruction!

Jeżeli chodzi o spełnienie powyższych warunków, zawsze jest szansa na zrobienie tego lepiej. Wspominaliśmy o tym wcześniej, ale głównym powodem do stworzenia tego bloga deweloperów było to, że zespół od efektów graficznych, podobnie jak reszta zespołu aktualizacji bohaterów, uznał, że może wprowadzić trochę usprawnień na swój wyjątkowy sposób. W związku z tym, kilku artystów od efektów graficznych pracowało bezustannie w celu zaktualizowania paru bohaterów, aby lepiej pasowali do obecnego stylu graficznego League, wyobrażenia postaci oraz przejrzystości rozgrywki. Pierwsza czwórka bohaterów to: Galio, Nautilus, Corki i Brand. Następni w kolejce są Shyvana, Nunu, Mordekaiser i Rumble!

Oczywiście zespół aktualizacji bohaterów League of Legends pracuje ciężko, aby wprowadzać większe aktualizacje, jak chociażby dotyczące tekstur, ale zawsze szukamy szans na dodanie czegoś interesującego. Ta aktualizacja jest pierwszą w naszej fazie eksperymentalnej. Jeżeli usłyszymy pozytywne opinie z waszej strony, może uda nam się dalej pracować w tym kierunku!

Umieścimy jeszcze kilka wpisów na temat naszej pracy nad efektami graficznymi, więc wyczekujcie ich!